קנת צ'אנד, ניו יורק טיימס

סוכנות החלל האמריקאית זוכה להצלחה ברשת עם סרטון וידיאו שהפיצה, שנקרא "שבע דקות של אימה". הסרטון מתאר באיכות קולנועית את מה שיקרה בחודש הבא, כאשר חללית במשקל טונה ששוגרה בנובמבר תנחת בחבטה על כוכב הלכת מאדים.

"שבע דקות הוא פרק הזמן שעובר מרגע הכניסה של החללית לאטמוספרה של מאדים ועד לנחיתתה על פני הקרקע, כאשר מהירות התנועה צונחת מכ-21 אלף קמ"ש לאפס", אמר טום ריבליני מנאס"א, שהוסיף כי "אם רק דבר אחד לא יעבוד כמו שצריך, הכל אבוד".

הסרט הופץ בחודש שעבר ביוטיוב, זכה להצלחה והוכיח שנאס"א יודעת לנצל את הרשתות החברתיות כדי לעורר עניין בחקר החלל. על אף הפרסום המינימלי, ב"שבע דקות" צופים רבים והוא מעורר תגובות לקראת בוא החללית ששמה "סקרנות". לפי טוקבק של אחד הצופים בסרטון, "הדבר היחיד שחסר בו זו השחקנית מייגן פוקס".

רוב פרסומי סוכנות החלל הם יבשים. הדיווחים האחרונים כללו מידע על השגת חוזים לשיקום הסביבה ועל הענקת מלגות נאס"א בחמש אוניברסיטאות. בדומה לסוכנויות פדרליות אחרות, נאס"א אינה אמורה לפרסם את עצמה.

"אנחנו לא משווקים ולא מוכרים. התפקיד שלנו הוא לנקות חלונות כדי שהציבור האמריקאי יזכה לזווית ראייה מוצלחת יותר על תוכנית החלל", אמר דובר מטעם נאס"א. אולם, על אף זאת ניסו מפיקי הסרטון לתבל אותו בהומור וחביבות.

לפני שלוש שנים ניסתה נאס"א לעורר עניין בקרב הקהל הרחב והשיקה תחרות פתוחה להענקת שם לתחנת החלל. הקומיקאי הסאטירי סטיבן קולבר פנה לצופיו בבקשה לשלוח את שמו והצליח לגייס 230 אלף קולות. לבסוף נקראה התחנה על שם החללית הראשונה שנתחתה על הירח "אפולו 11", ונאס"א קראה להליכון שנמצא בתחנת החלל על שם קולבר. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ