ואז אמא של החבר לשעבר של לנה דנהאם מ"גירלז" חסמה אותה בפייסבוק - ברשת - הארץ

ואז אמא של החבר לשעבר של לנה דנהאם מ"גירלז" חסמה אותה בפייסבוק

יוצרת הסדרה "גירלז" מספרת כמה כאבה הפרידה מאהבתה הראשונה, וכמה כאב לה אחרי שנתיים, כשאמא של החבר לשעבר חסמה אותה בפייסבוק

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ליטל לוין

ב-17 באוגוסט 2010 קיבלה לנה דנהאם, היוצרת והכוכבת של הסדרה "גירלז", אי-מייל מפתיע. השולחת היתה אמא של החבר שלה לשעבר, כיום הומו, שנתיים אחרי שנפרדו. האם, ננסי, כתבה בשורת הנושא: "להתראות מננסי וביל". לנה פתחה את ההודעה בסקרנות חרדה: האם הם נוסעים לחופשה ארוכה? או סובלים ממחלה סופנית? אבל במכתב עצמו כתבה ננסי: "הי, לנה - ביל ואני זוכרים אותך בחיבה רבה! אבל הגיע הזמן לנתק את קשר הפייסבוק שלנו ולכן אני עומדת לחסום אותך. אנחנו מאחלים לך את כל הטוב שבעולם!"

המידע האישי הזה נמצא בידינו משום שהוא מופיע במאמר מאת דנהאם שמתפרסם בגיליון הנוכחי של ה"ניו יורקר" (המאמר המלא אינו באתר). האם ננסי מתוארת בו כמעין היפית מאריזונה, שנראה כי חיבורה לרשת הניב פרקטיקות חברתיות חורקות. התמונות והסטטוסים מחיי החברה לשעבר של בנה סיפרו לה יותר משרצתה לדעת. אך במקום להסתפק בהסתרת דנהאם מזרם הדיווחים שלה בפייסבוק, היא כתבה מכתב עם תמהיל מרתיע, פסיבי-אגרסיבי, של חביבות ודחייה. 

זו היתה חוויה מטלטלת בשביל דנהאם. התפרקות הקשר שלה עם בנה של ננסי, נואה, שימשה השראה לסרטה "רהיטים זעירים". היא חששה שננסי ראתה את הטריילר והוא לא מצא חן בעינייה. או שמא זה היה סטטוס כמו "אני רוצה לצאת עם דייל. כל מי ששכבתי איתו גם ככה הומו". והיא, לדבריה, אוהבת ציוצים עוקצניים אבל גם שונאת לפגוע באנשים. "נמלאתי כעס ואימה יחד", כותבת דנהאם, "המחשבה שננסי החליטה במודע שאינה רוצה לשמוע מה שיש לי לומר היתה עינוי בשבילי". היא שלחה לנואה את המייל של אמו עם הכותרת "מה זה השטויות האלו", והוא ענה בהתנצלות שלאחרונה הם דיברו הרבה על הרשת במשפחה, וייתכן שאמו ניסחה מחדש את מחשבותיה על נוכחותה האינטרנטית.

לנה דנהאםצילום: רויטרס

אבל ההסבר הזה לא עזר, אז דנהאם יצאה לסיבוב בסימטאות הזיכרון מאהבתה לבחור ההוא, והתוצאה עכשיו לפנינו. כפי שמעיר אטלנטיק ווייר, "עכשיו כשהיא הלכה להתלונן לניו יורקר, היוצרת של 'גירלז' ללא ספק ניצחה בקרב, נכון?"

יחד עם האפיזודה המוזרה על תקשורת בעולם הווירטואלי, דנהאם מגוללת את אהבתה לנואה, וגם היחסים האלה לא מצטיינים בתקשורת. הם נפגשו בקולג', וחברים הזהירו אותה שהוא "מוזר עם בנות". הוא חיבב אותה יותר משהיא אותו, אבל פתאום היא התאהבה בו. הוא חשב שאהבה זה ביטוי של דיכוי הטרוסקסואלי. אחרי שסיימו ללמוד הם עברו לגור יחד בברוקלין הייטס. הוא היה טבעוני וקצת היפי, ולמשך שנתיים היא שינתה את מנהגיה למענו. הוא נהג להישאר בבית כל היום, עידכן בלוג שמעולם לא פרסם ברשת, ואכל בעיקר אורז ושעועית מקופסת שימורים. הם כמעט לא עשו סקס. 

יום אחד, אחרי שנה וחצי של יחסים, הוא אמר לדנהאם שהוא חוזר לגור עם ההורים שלו באריזונה. היא היתה שבורת לב, ובמשך חודש שלם התקשרה אליו מדי יום. הוא אמר שהיא חייבת להשלים עם כך שזה נגמר. היא עברה לגור עם הוריה האמנים. עברו חודשיים, ודנהאם אכן השלימה עם זה. ואז, באוקטובר, הוא העיר אותה מהשינה. הוא התגעגע אליה וחזר לגור בניו יורק, אבל היה בלתי נסבל בעיניה. עכשיו היה תורו להיות שבור לב. הוא שלח לה מיילים ארוכים ועבר לגור במרחק הליכה ממנה בברוקלין. מאוחר יותר היא גילתה על יחסיו עם גברים "והקאתי. הוא בא להקרנה של סרט שיצרתי, והיתה לו תספורת א-סימטרית ונעליים מגניבות מהסוג שוויתרתי עליהן כדי להיות איתו".

אמריקה סוגדת לכתיבה בגוף ראשון, מטפחת את האוטוביוגרפיה וצורכת נראטיביים אישיים בלי גבול. אבל החריגה מגבולות הטעם הטוב בלתי נסלחת, ונראה שזה גורל המאמר של דנהאם בניו יורקר, כתוב טוב ככל שיהיה. אטלנטיק ווייר, למשל, משווה את הטקסט לפוסטים הרגשניים שמופיעים באתר "קטלוג המחשבות". יותר מכך, לפי גוקר, הטקסט ישן: דנהאם הקריאה אותו באירוע ספרותי בספטמבר 2010. הדבר האחרון שנחוץ לניו יורקר אחרי שערוריית ג'ונה לרר הוא עוד מחזור עצמי של חומרים.

צפו בקטע מ"גירלז" בו מגלה האנה שהחבר לשעבר שלה הומו: 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ