כל מה שתצייץ ישמש נגדך בבית המשפט

טוויטר נכנעה לצו בית המשפט והעבירה את הודעותיו של מפגין בתנועת Occupy Wall Street; השופט: הודעות ברשת חברתית אינן פרטיות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ניו יורק טיימס

לאחר התנגדות ממושכת, טוויטר מסרה לבית המשפט ביום שישי הודעות שנכתבו בידי מפגין בתנועת Occupy Wall Street. ההודעות  של מלקולם האריס נכתבו באוקטובר 2011, סמוך לזמן קיום ההפגנה שבו הוא ומאות אחרים נעצרו כשהלכו על גשר ברוקלין.

המפגינים נעצרו אחרי שקבוצה גדולה של מפגינים, שצעדה על גשר ברוקלין בשבוע השני של ההפגנות בהנהגת תנועת Occupy Wall Street, עזבה את הקבוצה העיקרית שצעדה בנתיב הולכי הרגל וחסמה את תנועת המכוניות על הגשר.

התביעה במנהטן הגישה דרישה לקבלת הרשומות בינואר, מפני שלטענתה ההודעות יכולות להוכיח שהמשטרה לא גרמה למפגינים לרדת מהנתיב להולכי רגל ואז עצרה אותם. זוהי הטענה שצפוי להעלות האריס, שמואשם בהפרת סדר. האריס הוא אחד מכ-700 מפגינים שנעצרו על הגשר.

9 מתוך 9 |
מעצר מפגינה בניו יורק
1 מתוך 9 |
2 מתוך 9 |

השופט מתיו סקיארינו אשר הזהיר את טוויטר מפני ביזיון בית המשפט, הורה לחברה להעביר לידיו עד יום שישי את הציוצים של האריס, אשר פורסמו בחשבונו תחת השם @destructuremal בין 15 בספטמבר ל-30 בדצמבר בשנה שעברה.

השופט אמר כי הוא ישמור את ההודעות סגורות במעטפה בלשכתו עד ה-21 בספטמבר. אז הראיות הללו צפויות להיות מוגשות בדיון בערעור על החלטתו הקודמת, שדרשה את העברת ההודעות לתובעים. אם הערעור לא יתקבל, השופט אמר כי הוא יבחן את ההודעות ולאחר מכן יעביר את החומר הרלוונטי לתביעה.

התקדים הוא בעל משמעות רחבה מפני שהוא קובע תקדים באשר למידת הגישה של אנשי אכיפת חוק לחומר שפורסם ברשתות חברתיות. השופט אמר כי ברגע שהחומר הועלה, הוא אינו מהווה יותר מסמך פרטי.

טוויטר התנגדה לדרישה להשגת ההודעות שכבר אינן זמינות לציבור, והגישה ערעור על החלטת השופט.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ