השותפים לשעבר של צוקרברג חוזרים לרשתות חברתיות

האחים וינקלווס שקיבלו ממייסד פייסבוק פיצויים בגובה 65 מיליון דולר השקיעו מיליון דולר ברשת חברתית למשקיעים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

התאומים טיילר וקמרון וינקלווס השקיעו ב-SumZero, רשת חברתית שנועדה למשקיעים מקצועיים, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל. האחים וינקלווס מפורסמים בעיקר בזכות הקרב המשפטי המתוקשר שלהם עם מארק צוקרברג על פייסבוק.

השניים השקיעו מיליון דולר ב-SumZero, שהוקמה בידי דיוויה נרנדרה ואלאפ מהאדוויה, שני בוגרי הרווארד נוספים, ב-2008. נרנדרה חבר לאחים וינקלווס בתביעתם נגד פייסבוק, שבה זכו ב-65 מיליון דולר במזומן ובמניות של החברה, שהוערכה אז כשווה 15 מיליארד דולר. כיום, לאחר ההנפקה וירידת הערך שלה, ערך השוק של פייסבוק עומד על כ-47 מיליארד דולר.

שני האחים ניהלו לאחר מכן קרב משפטי נוסף בתביעה להגדיל את סכום הפיצויים, בטענה כי פייסבוק הסתירה מהם מידע על שוויה. בית המשפט דחה את טענתם וביוני 2011, השניים החליטו לא להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

התאומים קמרון וטיילר וינקלווסצילום: בלומברג

בפברואר השניים הקימו את חברת Winklevoss Capital, שמשמשת לנהל את השקעותיהם הפרטיות. על פי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל ההשקעה הראשונה של החברה, ביוני האחרון, היתה ב-SumZero, שנועדה לחבר בין משקיעים ולאפשר להם לחלוק מידע ורעיונות.

ל-SumZero יש כ-7,500 משתמשים, ויש לה גם כמה קווי דמיון לגירסאות המוקדמות של פייסבוק - ובהם גם הגישה הסגורה של האתר. האתר מתיר למשקיעים להצטרף רק אם הם מגיעים מקרנות גידור, קרנות נאמנות וקרנות השקעה פרטיות. אנליסטים של מוסדות כמו בנקים אינם מוזמנים, הסביר הוול סטריט ג'ורנל.

קריירה חלופית? האחים וינקלווס בפרסומת לפיסטוקים:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ