עודד ירון

כלי חדש ושנוי במחלוקת של פייסבוק מגיע לישראל, עתה משהרשת החברתית הרחיבה לכל העולם את זמינות הכלי Highlight שנועד לקדם בתשלום סטטוסים ברשת.

מעתה תוכלו לראות בתחתית הסטטוס שלכם כפתור חדש בשם Promote, לצד כפתורי ה-Share וה-Comment המוכרים. לחיצה עליו תפתח לכם חלונית תשלום של כמה דולרים בודדים. על פי דיווחים שונים מדובר בין שני דולר ל-6 דולר. בשני ניסיונות שונים שביצעתי בארץ המחיר עמד על 4.20 דולר.

הדיווחים הראשונים על הכלי החדש שנועד למשתמשים פרטיים הגיעו מניו זילנד בחודש מאי השנה, שם החלה החברה בניסוי. זאת במקביל לכלי דומה בשם Promoted Posts שנועד למנהלי דפים.

פייסבוק אישרה את דבר הניסוי בהודעה שמסרה ל-The Next Web. "אנחנו מרחיבים את הניסוי שבו התחלנו במאי האחרון, שמאפשר לאנשים לשלם כדי לקדם סטטוסים כך שיותר חברים יוכלו לראות אותו בניוזפיד שלהם".

חלונית התשלום. צילום מסך

"אנחנו בוחנים כלים חדשים כל הזמן באתר. הניסוי נועד פשוט לבחון את מידת העניין של אנשים בשיטה זו של שיתוף עם חבריהם".

כמובן שהשימוש בכלי הזה משך ביקורת נרחבת עם החשיפה הראשונית שלו, בשל החשש לאובדן השוויוניות ביחס לפוסטים. כותבים ומשתמשים חוששים כי הדבר עלול להוביל להצפת ספאם של חברי פייסבוק בעלי עניין, והעלמת עדכונים מעניינים יותר.  מנגד יש הטוענים כי הדבר יכול לסייע כאשר למישהו יש עדכון כמו הודעה על אירוע חשוב כמו חתונה, או בעת חיפוש עבודה בין החברים בפייסבוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ