שרה סילברמן נגד חוקי הבחירות החדשים בארה"ב - ברשת - הארץ

שרה סילברמן נגד חוקי הבחירות החדשים בארה"ב

הקומיקאית פתחה בקמפיין נגד החוקים הדורשים מבוחרים להציג תעודת זיהוי עם תמונה כדי להצביע ועשויים להדיר אוכלוסיות חלשות מהקלפי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ליטל לוין

הקומיקאית האמריקאית והאולטרה-יהודייה שרה סילברמן שוב חורכת את הרשת וזורעת בדרכה מסרים פוליטיים. אחרי שהתחננה ליהודי ארה"ב שיקפצו לבקר את סבתא וסבא בפלורידה וילחצו עליהם לבחור בברק אובמה, אחרי שהבטיחה לשלדון אדלסון טובות הנאה מיניות אם יוריד את הז'יטונים שלו מהמועמד הרפובליקאי מיט רומני, סילברמן תוקפת את חוקי הבחירות שהעבירו כ-30 מדינות בארה"ב.

חוקים אלה דורשים מבוחרים להציג תעודת מזהות עם תמונה כדי להצביע – דוגמת רישיון נהיגה או אישור לנשיאת נשק. דווקא תעודות הביטוח הלאומי האמריקאי (Social security), שאותן נושאים מרבית האמריקאים, בדרך כלל לא כוללות תמונה.

התומכים בחוק טוענים שאין הוא אלא אמצעי למניעת זיוף קולות. מתנגדיו רואים בו כלי רפובליקאי להנדוס בחירות שנועד להדיר מהן אוכלוסיות מוחלשות - מיעוטים, מבוגרים ועניים - שנוטות להצביע לברק אובמה. ארה"ב אינה מנפיקה לתושביה תעודות זיהוי, ולפי מחקר שהתפרסם באוניברסיטת ניו יורק ביולי השנה, דרישותיהן המחמירות לזיהוי של עשר מדינות - בהן אלבמה, ג'ורג'יה, אינדיאנה וקנזס - יפגעו בחצי מיליון בוחרים שתעודת הזיהוי החזותית אינה נגישה להם.

צפו בסרטון של שרה סילברמן נגד חוקי הבחירות החדשים

מאז 2011 כמה מדינות שנשלטות בידי רוב רפובליקאי דחפו להעברת חוק הזיהוי. בפנסילבניה בית המשפט דן כעת בהשלכות של דרישת תעודה חזותית כדי לקבוע אם היא הפרה של החוקה האמריקאית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ