התקשורת באיראן ציטטה סיפור סאטירי של The Onion - ברשת - הארץ

התקשורת באיראן ציטטה סיפור סאטירי של The Onion

האתר הסאטירי המציא סיפור על כך שרוב הלבנים האמריקאים מעדיפים את אחמדינג'אד על פני אובמה, וסוכנות הידיעות Fars מיהרה לצטט אותו כאמיתי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

אתר החדשות הסאטירי The Onion היכה שוב. האתר, שכבר הפיל בפח (שלא במתכוון) כמה וכמה גופי חדשות רציניים ברחבי העולם, בלבל כעת גם את כלי התקשורת באיראן - שהעתיקו ממנו סיפור שלא היה ולא נברא.

האתר הסאטירי, ואחריו גם סוכנות הידיעות פארס האיראנית, דיווחו כי בסקר שערך מכון גאלופ התברר כי רוב מכריע של האמריקאים הלבנים המתגוררים באזורים כפריים מעדיפים את נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד על פני הנשיא האמריקאי, ברק אובמה.

האתר באנגלית ציטט מילה במילה את פתיחת המאמר של The Onion, מבלי לציין את מקור המאמר. בנוסף הוא דיווח על הנתון המומצא לפיו 77% מהנשאלים מקבוצה זו היו מעדיפים ללכת למשחק בייסבול או ללכת לשתות עם אחמדינג'אד.

האתר העתיק גם ציטוט מומצא מפיו של תושב מערב וירג'יניה לפיו אחמדינג'אד "לוקח את הביטחון הלאומי ברצינות, והוא לעולם לא ייתן לכמה מפגינים הומואים להגיד לו איך לנהל את המדינה כמו אובמה".

בניו יורק טיימס ציינו כי הסיפור צוטט לאחר מכן בשני אתרי חדשות איראניים אחרים: חיאת ומהר.

ב-The Onion שמחו על ההפניה, וכעת בסיפור המקורי נוספה הפניה לפארס: "לפרטים נוספים על הסיפור, אנא בקרו בחברת הבת האיראנית שלנו - פארס". עם זאת הסיפור כבר הורד מהאתר.

הסיפורים הסאטיריים של The Onion כבר צוטטו כאמיתיים בידי כלי תקשורת שונים ברחבי העולם. בשנה שעברה עורר האתר סערה לאחר שדיווח על סיפור מזוייף לפיו חברי קונגרס לקחו כמה ילדי בית ספר כבני ערובה.

תגובות