הבית הלבן הודה: האקרים פרצו לרשת שלנו

דובר הבית הלבן מסר כי הרשת אינה מסווגת ושום מידע לא נגנב; על פי דיווח בארה"ב ההאקרים קשורים לסין

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

הבית הלבן אישר הלילה כי האקרים ניסו לחדור לרשתות המחשבים שלו. לדבריו, הוא סיכל את הניסיון והתוקפים לא הצליחו לסכן כל רשת מסווגת.

דובר הבית הלבן, ג'יי קארני, אמר לכתבים כי הבית הלבן מצוייד באמצעי הגנה שזיהו את ההתקפה ומנעו את התפשטותה. קארני הוסיף כי אין כל ראיה לכך שנגנב מידע. "יש הפרדה ביו הרשתות שמכילות מידע מסווג לאלה שלא, וההתקפה בוצעה נגד רשת לא מסווגת", אמר קארני.

לדבריו, ההתקפה היתה מסוג המכונה spear-phishing, כזו המכוונת במיוחד נגד ארגונים או אנשים מסוימים בניסיון לחלץ מהם מידע שיאפשר חדירה עמוקה יותר לתוך המערכת. קארני הסביר כי מאמצים כאלה הם שכיחים למדי.

בשנה שעברה גוגל האשימה האקרים בסין בפעולות פישינג נגד חשבונות ג'ימייל של כמה מאות בני אדם, ובהם בכירים בממשלת ארה"ב ואנשי צבא. בנובמבר האחרון בכירים במודיעין האמריקאי האשימו לראשונה את סין באופן פומבי בגניבה שיטתית של מידע למטרות כלכליות.

הבית הלבן סירב לומר אם המתקפה הנוכחית קשורה לסין. אולם, כך נטען באתר Washington Free Beacon. בדיווח, שהתבסס על גורמי מודיעין המכירים את התקרית, נטען כי האקרים הקשורים לממשלת סין הצליחו לפרוץ לאחת הרשתות הרגישות ביותר. אותה רשת משמשת את המשרד הצבאי של הבית הלבן, לצורך תקשורת רגישה ביותר, ובין היתר לצורך תקשורת עם הפיקודים הצבאיים האחראיים על הארסנל הגרעיני של ארה"ב.

שר ההגנה ליאון פאנטה שביקר בסין בחודש האחרון העלה בביקורו את הנושא של התקפות סייבר נגד חברות אמריקאיות ונגד ממשלת ארה"ב.

הדיווח על ההתקפות החדשות מגיע בשעה שממשל אובמה מתכנן הוראה נשיאותית חדשה הכוללת תקנות מחמירות בתחום ההגנה על מערכות מחשבים בארה"ב, אחרי שחוק בנושא לא עבר בקונגרס.

הטיוטה הראשונית של הצו כוללת צעדים לתקן אבטחה לחברות, מועצה מיוחדת שתוקם תחת המשרד לביטחון פנים ובדיקה שתאפשר לבחון אם תקנות האבטחה הן מספקות.

התקנות הן מחייבות חוקית, אולם הממשל יכול לבטלן, והן לא נהנות מהקונצנזוס או הלגיטימציה של חוק שהועבר בקונגרס, אמרה סוזן קולינס, סנטורית רפובליקנית שתמכה בחוק. העברת התקנות בשעה זו עשויה לתת למפלגתה של קולינס תחמושת נגד הנשיא ברק אובמה ולאפשר לה לטעון כי הוא פועל נגד עסקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ