אתר "הארץ" הותקף בידי האקרים - ברשת - הארץ

אתר "הארץ" הותקף בידי האקרים

התקיפה גרמה לשיבושים בפעולת האתר; הצוות הטכני של קבוצת "הארץ" זיהה את מקור התקיפה וחסם אותו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

אתר "הארץ" סבל מבעיות היום בשל התקפת מניעת שירות מבוזרת. הצוות הטכני של האתר מצא את מקור התקיפה וחסם אותו. מתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS) היא התקפה נפוצה ופשוטה במקרים רבים שמביאה להפלת אתרים ושרתים על ידי הפצצתם בכמות רבה של מידע.

בינואר השנה הופל אתר "הארץ" בידי האקר שהזדהה כאנונימוס פלסטין. בנוסף אז הופלו אתרים נוספים בקבוצת הארץ TheMarker. כעבור כמה ימים פרסם התוקף הודעת התנצלות על ההתקפה. "אנחנו מצטערים, לא ידענו ש"הארץ" הוא עיתון טוב, מתנצלים על כך – תהיו בטוחים שאף אחד לא יפגע בכם שוב", כתב.

ההתקפה על האתרים בוצעה בתקופה שבה פעילות ההאקרים עלתה לכותרות בעקבות פעולות של האקרים שהחלו בתקיפות של מי שכונה ההאקר הסעודי, שחשף עשרות אלפי פרטי אשראי של ישראלים. בתגובה, האקרים ישראלים חשפו פרטים אישיים של אלפים מאזרחי מדינות ערב, ואף תקפו אתרים ממשלתיים במדינות אלו.

אתמול הודה לראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל נתונה בתקופה האחרונה תחת מתקפת סייבר. "מתגברים הניסיונות לבצע מתקפות סייבר על תשתיות המחשבים במדינת ישראל. מדי יום נעשים ניסיונות רבים לחדור למערכות המחשב של ישראל", אמר נתניהו בישיבת הממשלה.

דבריו של נתניהו מגיעים לאחר שהוול סטריט ג'ורנל דיווח אתמול כי האקרים איראנים הקשורים לממשלה עומדים מאחורי מתקפות הסייבר נגד מטרות אמריקאיות בחודשים האחרונים. לדבריהם, במתקפה המקוונת היו "סימנים" שמובילים לממשלה בטהראן. ככל הנראה, קבוצת ההאקרים כוללת פחות ממאה מומחים איראנים לאבטחת מחשבים.

גם שר ההגנה האמריקאי פאנטה אמר בשבוע שעבר כי טהראן "פתחה במאמץ מרוכז להשתמש בסייברספייס לטובתה". הוא הוסיף כי הפנטגון השקיע מיליארדי דולרים כדי לשפר את יכולתו לזהות את מקור המתקפות, לבלום אותן ולהגיב בעת הצורך. "תוקפים פוטנציאלים צריכים לדעת שלארה"ב יש את היכולת לזהות אותם ולדאוג שישאו באחריות למעשים נגד ארה"ב או האינטרסים שלה", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ