השיא הנוסף של פליקס באומגארטנר

הצנחן האוסטרי תכנן לשבור את מהירות הקול ואת שיא הנפילה החופשית, אבל בדרך הוא הספיק לשבור גם את שיא הצפיות בשידור חי ביוטיוב

הארץ
הארץ

הקפיצה של פליקס באומגארטנר מגובה 39 ק"מ אתמול שברה לא רק את שיאי גינס, אלא גם את השיא של יוטיוב. בבלוג של יוטיוב נכתב כי שמונה מיליון בני אדם צפו במקביל בשידור החי של באומגארטנר שטיפס לגובה באמצעות קפסולה המחוברת לכדור פורח, ולבסוף קפץ ממנה והצליח לצנוח בשלום.

אבל, ההצלחה לא נעצרה רק בשידור החי. תמונות ששיתפה חברת רד בול שעומדת מאחורי הקפיצה, משכו מאות אלפי לייקים ושותפו עשרות אלפי פעמים בפייסבוק, וגם בטוויטר הוא תפס מקום של כבוד ברשימת הנושאים החמים.

לחצו לצפייה בצניחה מנקודת מבטו של באומגארטנר

שבירת השיא של יוטיוב משנית לשאר חמישה השיאים ששבר הפעלול של האוסטרי בן ה-43. הוא נחשב לאדם הראשון שביצע את הנפילה החופשית הארוכה ביותר, הוא . כמו כן, הוא קפץ מהגובה הרב ביותר והגיע לגובה הרב ביותר בכדור פורח מאויש. בנוסף, הפלטפורמה ממנה קפץ נחשבת לכדור הפורח המאויש הגדול בהיסטוריה. בנוסף הוא היה האדם הראשון ששבר את מהירות הקול בקפיצה חופשית.

רגעים נבחרים מהצניחה

באומגארטנר. לקראת הפעלול הקרוב הוא כבר ערך שני אימונים של נפילות חופשיות – אחת במארס, מגובה של 71,000 רגל (21.64 ק"מ), והשנייה ביולי, מגובה של 97,000 רגל (29.5 ק"מ).

גם, חברת רד בול שמימנה את המבצע היקר לא צריכה לדאוג. בן סטרנר, מנכ"ל חברת הפרסום Leverage Agency המתמחה בספורט, אמר לפורבס כי העניין שגרר המעשה של הצנחן והמוני הופים שווים עשרות מיליוני דולרים בחשיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ