אנונימוס מאשימים: זה האיש שהתעללותו הובילה להתאבדות בת ה-15

התאבדותה של אמנדה טוד והסרטון שהעלתה ליוטיוב הכו גלים ברשת; האקטיוויסטים מאנונימוס טוענים כי אזרח קנדי, המואשם בעבירות מין, אחראי להתעללות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

קבוצת ההאקטיוויסטים אנונימוס הודיעה כי הצליחה להתחקות אחרי האדם, שלדבריהם אחראי להתעללות שבעקבותיה התאבדה אמנדה טוד בת ה-15, מוונקובר, קנדה.

התאבדותה של טוד עלתה לכותרות לאחרונה כאשר סיפורה ובעיקר הסרטון שהעלתה ליוטיוב חודש לפני המעשה היכו גלים ברשת. טוד סיפרה בסרטון כי אדם זר פיתה אותה לחשוף את עצמה במצלמת רשת. לדבריה, כעבור כשנה האיש איים לחשוף את תמונתה לחבריה, וגם לאחר שעברה מקום, האיש חשף את תמונתה לחבריה החדשים. הדבר הוביל אותה לדיכאון, שימוש בסמים וכאמור, לבסוף גם להתאבדות.

אנונימוס פרסמו את פרטיו של האיש, המתגורר בקולומביה הבריטית בקנדה באתר Pastebin ובסרטון שהעלו ליוטיוב. באתרים שונים הוצגו ראיות נוספות שלדברי אנונימוס, קושרות את האיש, בן 32, לפגיעה בטוד.

"הוצאנו את ההודעה הזו אך ורק כדי לחשוף את זהות הפוגע (מעניש) של אמנדה טוד", נאמר בסרטון. האיש "הוא שיקוץ וצריך להיענש", הוסיפה הדמות שפניה מכוסות כרגיל במסיכת גאי פוקס.

במייל ששלחו ל-CTV בקנדה הסבירו "אנחנו בדרך כלל לא אוהבים להתעסק ישירות עם המשטרה, אבל חשנו מחויבים לנצל את היכולות שלנו למטרות טובות כהגנת ילדים. באופן אירוני, היו כמה אנשים טובים בוונקובר שהפנו את המידע לתשומת הלב של אחראי הרשת שלנו. זה סיפור מאוד עצוב שמשפיע על כולנו".

על פי הדיווח ב-CTV, האדם אותו מאשימים אנונימוס עומד בפני האשמות של תקיפה מינית של קטינה, שאינן קשורות למקרה של טוד.

הוא אמר לכתבת תחנת הטלוויזיה הקנדית כי הוא מכיר אותה, אך אינו אחראי למקרה, והיה ידיד שלה. לדבריו, האחראי להתעללות הוא תושב ניו יורק. הוא הוסיף כי העביר את פרטיו למשטרה הקנדית.

הסרטון שהעלתה אמנדה טוד לרשת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ