מחקר: 88% מהתמונות המיניות של צעירים מגיעות לאתרי פורנו - ברשת - הארץ

מחקר: 88% מהתמונות המיניות של צעירים מגיעות לאתרי פורנו

חוקרים בבריטניה גילו כי גם תמונות וסרטונים שצעירים מעלים לאתרים תמימים מתגלגלים לאתרים "טפיליים"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
לוגו גרדיאן
גרדיאן

ילדים וצעירים מעלים אלפי תמונות מיניות שלהם ושל חבריהם לרשת, ואלה נגנבות בידי אתרי פורנו, כך עולה ממחקר של ה-Internet Watch Foundation, ארגון בריטי העוסק בשמירה על ביטחון ברשת. מהמחקר עולה כי 88% מתמונות העירום והתמונות החושפניות, שמעלים צעירים מועתקות מהמקום המקורי, ומופצות לאתרים אחרים.

במחקר התגלה כי ילדים וצעירים מעלים המוני תמונות וסרטונים חושפניים. החוקרים בדקו מדגם 12,224 תמונות וסרטונים שהועלו ב-47 שעות שנפרשו על פני תקופה של ארבעה שבועות. רוב התמונות לוקטו בידי "אתרים טפיליים", שנועדו להצגת תמונות וסרטונים חושפניים של צעירים.

התמונות והסרטונים הועלו בידי צעירים לאתרים תמימים, אולם הן נאספו בידי אתרי פורנו. מתוך 12,224 תמונות וסרטונים, שנבדקו ב-68 אתרים שונים, 10,776 הגיעו לאתרי פורנו. יותר מ-7,000 מהקבצים שנמצאו היו תמונות, בעוד שיותר מ-5,000 היו סרטונים.

אמנדה טוד, צעירה שהתאבדה בעקבות הטרדה מתמשכת:

"המחקר נותן לנו אינדיקציה מדאיגה של מספר התמונות והסרטונים שבהם נראים צעירים באקטים מיניים או בתנוחות סקסיות", אמרה מנכ"לית ה-Internet Watch Foundation, סוזי הרגרייבס. "המחקר מבליט גם את הקושי לשלוט באותן תמונות. ברגע שתמונה הועתקה לאתר טפילי, גם מחיקה שלה מהחשבון המקוון שלך לא תעזור", אמרה.

"צעירים צריכים להבין שברגע שתמונה או סרטון עולים לרשת, ייתכן שלעולם לא יוכלו למחוק אותם לחלוטין".

ויל גרדנר, מנהל מרכז לאינטרנט בטוח ב-Childnet אמר כי על מבוגרים מוטלת החובה לוודא שילדים וצעירים יהיו מודעים לסכנות של העלאת תמונות פורנוגרפיות.

ההשלכות האפשריות של אובדן שליטה על התמונות החושפניות עלו לכותרות לאחרונה בעקבות מקרה ההתאבדות של אמנדה טוד הקנדית. טוד סבלה מהתעללות של גבר שסחט אותה וחשף את תמונותיה בפני חבריה, הפרשה עלתה לכותרות במידה רבה בשל הסרטון שהעלתה ליוטיוב כחודש לפני התאבדותה, ובו חשפה את מסכת ההתעללויות שעברה. האקרים של קבוצת אנונימוס חשפו לאחרונה אזרח קנדי, שלדבריהם אחראי להתעללות בה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ