עופר אדרת
עופר אדרת

תחרות הצילום הבינלאומית "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments), התקיימה השנה לראשונה בישראל, במקביל ל-35 מדינות בעולם, בניסיון להעלות את המודעות לאתרי מורשת ואת החשיבות בשימורם. בשלב הישראלי של התחרות זכה צילום של מגדל דוד בשלג של הצלם זאב רוטקף. במקום השני: הכנסייה באלוני אבא, של ניצן זהבי. במקום שלישי: תמונת אוויר של דרך מעלה העקרבים, שצילם אילן ארד.

במסגרת התחרות הועלו לאתר 366,847 תמונות על ידי 15,019 משתתפים מרחבי העולם. בתחילת החודש הודיע ספר השיאים של גינס כי התחרות היא תחרות הצילום הגדולה בעולם.

6,067 נשלחו לתחרות מישראל. האתר המצולם ביותר בתחרות בישראל היה הגנים הבהאיים בחיפה ולאחריו מגדל דוד ונמל יפו. עשרה שופטים בחרו עשר תמונות של ישראל ודירגו אותן.

3 מתוך 3 |
במקום שלישי: תמונת אוויר של דרך מעלה העקרביםצילום: אילן ארד
1 מתוך 3 |
התמונה הזוכה: מגדל דוד בשלגצילום: זאב רוטקף
2 מתוך 3 |
במקום השני: הכנסייה באלוני אבאצילום: ניצן זהבי

עשר התמונות המובילות ימשיכו לתחרות הבינלאומית, בה צוות השיפוט הבינלאומי שיבחר את התמונות הטובות ביותר מבין כל המדינות המשתתפות. מיום חמישי ה-8 בנובמבר יוצגו התמונות הנבחרות בגלריית הסנטר בדיזנגוף סנטר בתל אביב.

עמרי שלמון, מנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת, אמר כי התחרות העלתה למודעות של ציבורים וקהלים רחבים את נושא שימור אתרי המורשת. לדבריו, “בישראל, תחום שימור המורשת וההיצע אינו נופל ממדינות אחרות".

תחרות הצילום הופקה על ידי מתנדבי עמותת ויקימדיה ישראל, שרתמו להפקת התחרות את המועצה לשימור אתרים. התחרות נערכת בחסות איגוד האינטרנט הישראלי, גוגל ישראל, בית הספר לצילום "גליץ" ופרויקט "פיקיוויקי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ