התוכנית של קים דוטקום: לממן פס רחב לניו זילנד באמצעות תביעות נגד ארה"ב

מייסד מגה אפלואד העומד בפני שימוע הסגרה לארה"ב הציע לניו זילנד הצעה שקשה לסרב לה, אפילו אם היא נשמעת חסרת סיכוי

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

קים דוטקום, מייסד אתר מגה אפלואד הנאבק נגד בקשת הסגרה שהגישה ארה"ב לניו זילנד, העלה תוכנית לספק לכל בתי האב בניו זילנד אינטרנט מהיר שתמומן מתביעות נגד אולפני הוליווד וממשלת ארה"ב. דוטקום הציג בשבוע שעבר את Mega, אתר שיתוף חדש שאמור להחליף את קודמו מגה אפלואד.

דוטקום, לשעבר שמיץ, עומד בפני שימוע ההסגרה במארס הקרוב. ארה"ב טוענת כי מגה אפלואד שהוא עמד בראשו שימש להפצה פיראטית של סרטים, מוסיקה, משחקים וחומר נוסף שמוגן בזכויות יוצרים.

בינואר האחרון פשטו שוטרים על אחוזתו של דוטקום באוקלנד. עם זאת, כחצי שנה מאוחר יותר קבע בית המשפט העליון בניו זילנד כי הפעולה היתה בלתי חוקית. למרות זאת, השימוע מתוכנן להימשך כסדרו.

קום ניצל את התקופה מאז שחרורו בערבות בפברואר השנה למסע ציבורי בניו זילנד נגד ההסגרה. הרעיון האחרון במסע כולל החייאת תוכנית לסיב אופטי שני שיימתח מארה"ב לניו זילנד מתחת לאוקינוס השקט. חברה מקומית בשם Pacific Fibre קידמה את התוכנית אך לא הצליחה לממשה בשל היעדר מימון.

הניו זילנד הראלד מדווח כי דוטקום מציע לספק רשת בפס רחב למשתמשים ביתיים ולגבות תשלום רק מעסקים וארגוני ממשל. את חלקו במימון המיזם הוא מתכוון להשיג כאמור בתביעות נגד ממשלת ארה"ב ואולפני סרטים על "הרס לא חוקי ופוליטי" של עסקיו.

התוכנית תשחק תפקיד מפתח בשגשוג העתידי של ניו זילנד, אמר דוטקום. "יש לכם אנרגיה זולה ונקייה. חשמל הופך לגורם המשמעותי ביותר בעלות של מרכזי מידע ברחבי העולם. עם כבל משלה, אנרגיה זולה וחיבוריות, ניו זילנד תוכל למשוך עסקי אינטרנט זרים", הבטיח שמיץ.

למרות המודל העסקי הבעייתי, הרעיון של דוטקום צבר גם תמיכה בלתי צפויה. "אם מישהו יכול להרים עסקה כזאת, זה יהיה קים דוטקום", אמר פול בריסלן מאיגוד המשתמשי הטלקומניציה של ניו זילנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ