שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון
עודד ירון

אפליקציית הצילום ושיתוף התמונות אינסטגרם הודיעה כי היא עוברת מהמסך הקטן של האפליקציה למסך הגדול של המחשב.

בפוסט בבלוג של החברה הודיעה הרשת, שנרכשה השנה בידי פייסבוק במיליארד דולר, כי בימים הקרובים תפתח לכל המשתמשים דפי פרופיל מהרשת, ולא רק מהאפליקציה הניידת. כדי לבדוק אם דף הפרופיל שלכם נפתח כבר ברשת, יש לגלוש ל- http://instagram.com ולהוסיף בסוף הכתובת /שם הפרופיל. לדוגמא: instagram.com/nike

אינסטגרם הציגה כמה פרופילים לדוגמא בפוסט. חלקם העליון שואב השראה מהעיצוב של פרופילי פייסבוק, ובמבט ראשון נראה כולל תמונה רחבה ותמונת פרופיל מרובעת קטנה בצד. עם זאת, כפי שניתן לראות בפרופיל של @palomaparrot למשל, גם התמונה העליונה יכולה להיות מורכבת מפסיפס מתחלף של תמונות.

החלק התחתון לעומת זאת מציג את כל התמונות שהעלה המשתמש. בלחיצה על אחת מהן, ניתן להגיב על התמונה או ללחוץ לייק, אם כי לחיצה כפולה (דאבל קליק) עליה לא משמשת ללחיצה על לייק כמו באפליקציה. בפוסט מציינת אינסטגרם כי הפרופילים ברשת עדיין לא יאפשרו העלאה של תמונות ישירות אליהם. כמו כן, היא הבטיחה כי במקרה שהמשתמש הגדיר את התמונות כפרטיות, לא כל המשתמשים יוכלו לצפות בהן.

כך נראים הפרופילים החדשים באינסטגרםצילום: אינסטגרם

ההכרזה פותרת את הבעיה שהקשתה על גולשים שלא התקינו את האפליקציה לצפות או להגיב על התמונות. מצד שני היא גם פוגעת בשורה ארוכה של שירותים משלימים כמו Webstagram או INK361 שקמו כדי לפתור את אותה בעיה בדיוק.

בכך אינסטגרם חוזרת על התהליך שכבר קרה פעמים רבות ברשתות חברתיות פופולריות אחרות כמו טוויטר ופייסבוק. מצד אחד הן עודדו מפתחים ליצור שירותים משלימים, אולם הן לא היססו ליצור שירותים מקבילים שייתרו את אותם פיתוחים חיצוניים, כאשר היה להם נוח.

למעשה, טוויטר עשתה דבר דומה לאינסטגרם. על פי הדיווח שיצא השבוע בניו יורק טיימס הרשת החברתית מתכננת להציע באפליקציה שלה אפשרות לצילום תמונות ולהוספת פילטרים. עד כאן מדובר בסך הכל בניסיון חיקוי פשוט, אבל כדאי לזכור שביולי טוויטר חסמה את אינסטגרם מחיפוש חברים ברשת.

טוויטר לא הסבירה את הצעד אלא הסתפקה בהודעה היבשה, "טוויטר לא מתירה יותר למשתמשיה לגשת למידע הזה מאינסטגרם דרך ה-API של טוויטר. אנו מתנצלים על כל אי נוחות". ה-API הוא ממשק התכנות, שחברות שונות מציעות כדי לאפשר את יצירת הכלים המשלימים לשירותיהן.

המטרה: לעשות סדר בתמונות

קווין סיסטרום, מייסד אינסטגרם, התייחס בביטול לדיווח האחרון על הכוונה של טוויטר להוסיף פילטרים לתמונות. סיסטרום, שדיבר אתמול בכנס GigaOm Roadmap, אמר כי "אפשר למצוא פילטרים כמעט בכל מקום היום". כדאי לציין שגם גוגל מנסה להיכנס לתחום עם רכישת חברת Nik בספטמבר השנה.

סיסטרום סיפר גם כי החברה מנסה למצוא דרך להקל על אנשים למצוא תמונות בשירות. הוא הסביר שלדוגמא משתמשים העלו 800 אלף תמונות עם התגית #sandy במהלך הסופה שהיכתה בחוף המזרחי של ארה"ב בשבוע שעבר, ואולם משתמשים התקשו לברור בין התמונות ולמצוא את אלה שהם מעונינים בהן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ