טיפ

כך תמצאו מיילים גדולים בג'ימייל

תיבת המייל מתקרבת שוב לקו האדום? פקודה פשוטה יכולה לעזור לכם למצוא את המיילים שמכבידים עליה, ולהשליך אותם מעבר לסיפון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

את המיילים הראשונים שלי קיבלתי אי שם ב-1997 בסין מחבר שחזר מהטיול שלו באלסקה, ושקל להצטרף אלי. הוא ניסה שוב ושוב להסביר לי שצריך למחוק את השרשור, כי אחרת תיבת הדואר מתמלאת ונתקעת. לא היה מדובר בווידיאו או בתמונות חלילה, אלא בסך הכל בכמה פסקאות עלובות של טקסט.

הרבה שנים עברו מאז, ותיבות המייל של היום מציעות יותר שטח אחסון משהציעו המחשבים בזמנו. הרבה תודות למהפכה שחוללה גוגל כשהציגה את Gmail. מי זוכר היום כמה אדיר זה נשמע ג'יגה בייט שלם של שטח אחסון במייל?

מאז העניינים רק התרחבו והתרחבו, וג'ימייל מציע כיום יותר מפי 10 שטח אחסון. ולמרות זאת, רבים מאיתנו מצליחים להתקרב לקו האדום פעם אחר פעם.

צילום: עמוס בידרמן

אם וכאשר אנחנו שמים לכך לב, זה השלב שבו מתחילה ההיסטריה - איך לעזאזל אפשר לעבור בין עשרות אלפי המיילים האלה ולמחוק מספיק מהם כדי להחזיר את שלוות הנפש. זאת מבלי להיפטר מאותם מיילים נצחיים, שבחיים לא נפתח אותם, אבל לפחות נרגיש שלמים יותר בידיעה שהם שוכבים להם אי שם בתיבה שלנו.

לי ולאחי המבולגנים שאף פעם לא ימצאו את הכוחות לעשות סדר אמיתי בתיבה יש פיתרון בזק שהוא כמובן למצוא את המיילים הגדולים ביותר, לברור ביניהם ולהשליך את המטען העודף מהסיפון בתקווה להישאר מעל המים.

הבעיה היא איך עושים את זה. ובכן, ישנו תוסף חיצוני בשם FindBigMail, עליו כבר נכתב במדורנו, שלא רק מוצא את המיילים הגדולים ביותר, אלא גם מסדר אותם תחת תגיות לפי הגודל.

ב-FindBigMail מבטיחים כמובן שהם לא קוראים את המייל, ובוודאי ובוודאי שלא את הסיסמה. אבל מי שלא רוצה למצוא את עצמו נשען על תוסף חיצוני מחשש לפרטיותו , יכול להשתמש בפיתרון פנימי פשוט להפליא, אך עתיר באפסים, עליו נכתב ב-Techsmog. כאשר אתם מחפשים את המיילים הגדולים ביותר אתם פשוט צריכים לחפש את המיילים מעל גודל מסוים, וכך תעשו את זה: כיתבו בחיפוש הפנימי של ג'ימייל size: ומספר בייטים של הגודל הדרוש. Gmail כבר ימצא את התוצאות הנכונות.

כך זה נראה:

למיילים מעל גודל 5 מגה בייט:

size:5000000

למיילים מעל 10 מגה בייט:

size:10000000

וכן הלאה...

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ