שר האוצר: מתקפת סייבר חסרת תקדים על אתרי הממשלה

אגף התקשוב זיהה יותר מ- 44 מיליון ניסיונות התקפה על אתרי הממשלה ויחידותיה, רובם נגד אתרי מערכת הביטחון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מבצע "עמוד ענן" הביא להתקפת סייבר חסרת תקדים בהיקפה על אתרי הממשלה, כך אמר שר האוצר, יובל שטייניץ, היום בסיור שקיים לעיתונאים ביחידת התקשוב הממשלתי. לדבריו, אותרו למעלה מ- 44 מיליון ניסיונות התקפה על אתרי הממשלה ויחידותיה.

מממשל זמין נמסר כי זוהו יותר מעשרים מיליוני התקפות על אתרי מערכת הביטחון, 10 מיליון התקפות על אתר בית הנשיא, 7 מיליון התקפות על אתר משרד החוץ, 3 מיליון התקפות על אתר רה"מ ו-3 מיליון על אתר ממשל זמין GOV.IL.

"אגף התקשוב במשרד האוצר ימשיך לבלום את מיליוני מתקפות הסייבר. אנו נהנים מפירות של השקעה לאורך השנים האחרונות בפיתוח מערכות ההגנה הממוחשבות, אך יש לפנינו עוד עבודה רבה. הנחיתי את גורמי המקצוע במשרד להמשיך ולפעול במתכונת חירום על מנת להדוף את הניסיון לפגוע באתרי ממשל וסמלי שלטון", אמר שטייניץ.

בסיור השתתפו גם הממונה על התקשוב הממשלתי, כרמלה אבנר ומנהל ממשל זמין, אופיר בן אבי.

השר שטייניץ וכרמלה אבנר במרכז התקשוב הממשלתיצילום: דוברות משרד האוצר

אבנר אמרה כי "המלחמה מתקיימת בשלוש חזיתות. הראשונה היא פיזית, השנייה, עולם הרשתות החברתיות והשלישית היא מתקפת סייבר. התוקפים מנסים לפגוע בזמינות אתרי הממשלה באופן שוטף. עם התרחשות אירוע מסוג זה, גזרה זו מתחממת ואנו רואים פעילות מוגברת. על כן, בתקופה זו, הגנה על מערכות המחשוב הממשלתיות חשובה לאין ערוך". בם צבי הוסיף כי רוב המתקפות נועדו להשחתת אתרים ולהפלתם באמצעות מתקפות מניעת שירות מבוזרת (DDoS).

ההתקפות אינן מוגבלות רק לאתרי הממשלה. אנשי קבוצת אנונימוס הודיעו בסוף השבוע כי תקפו מאות אתרים ישראליים. רובם המכריע הם אתרים שוליים. במקביל דווח  כי חשבון ג'ימייל ששימש את אתר צה"ל נפרץ ושימש להפצת וירוס הקשור ככל הנראה למבצע ריגול הסייבר המתמשך שכוון נגד משרדי ממשלה שונים. בשבוע שעבר דיווחה חברת האבטחה Norman כי מפעילי המבצע פעלו גם נגד הרשות הפלסטינית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ