ההאקרים שפרצו לחשבון של סילבן שלום פרסמו מיילים של השר

בנוסף פרסמו ההאקרים רשימת מתנדבים לליכוד וכתובות מייל של אנשי קשר; מייל שעסק בהעברות כספים בין בנק בריטי לכווייתי התברר כמזוייף

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

ההאקרים שפרצו לחשבונות האימייל, הפייסבוק והטוויטר של המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, פרסמו  אימיילים של אנשי קשר של השר ומספרי טלפון שלדברים הם המספרים שלו ושל ראש המטה שלו (שמספרו מפורסם בגלוי באתר של שלום). בנוסף הם פרסמו רשימת פרטים של מתנדבים ובה מספרי תעודות זהות, אימיילים ומספרי טלפונים.

הפורצים, קבוצת ההאקרים ZCompanyHackingCrew, הבהירו שוב במסמך שהעלו ל-Pastebin כי אינם קשורים לאנונימוס, זאת לאחר שכמה דיווחים בלבלו בינם לבין הקבוצה המפורסמת.

בין היתר הם מפרסמים שם אימייל שנראה כאילו הגיע מהיחידה לחקירות פיננסיות במחלקה ללחימה בפשע המאורגן בבריטניה. האימייל עוסק בהעברת כספים מבנקים בבריטניה לבנק כווייתי. ואולם, ביחידה לחקירת פשע מאורגן בבריטניה מסרו להארץ כי המסמכים הללו מזוייפים.

מלשכתו של שלום נמסר בתגובה כי "לטרור אין גבולות והוא פועל במרץ גם ברשת המקוונת. לשמחתנו המייל שנפרץ הוא מייל שהוקם במיוחד ואך ורק עבור פתיחת הפרופילים של השר ברשתות החברתיות, בדיוק מתוך מחשבה שדבר שכזה עלול להתרחש".

דף הפייסבוק של שלום לאחר הפריצה. צילום מסך

"השר מעולם לא נכנס או השתמש במייל המדובר וכל ההודעות שם הם עדכוני פייסבוק וטוויטר או הודעות זבל וניסיונות הונאה כפי שמדובר במקרה של המייל האמור, המבקש לדעת את פרטי חשבון הבנק של הנמען כדי 'להעביר לו כספים מחשבון מכווית'. הניסיון להציג מייל זה כבעל חשיבות כלשהי ממשיך את מסורת ההטעייה המכוונת ומסכת השקרים שמפעיל הצד השני כלפי ישראל".

הפריצה לחשבונו של שלום מגיעה לאחר שפרטים של אלפי גולשים דלפו בפריצה לוויינט. לדברי שר האוצר, יובל שטייניץ, מבצע עמוד ענן הביא גם לשיא חסר תקדים במספר ההתקפות של האקרים על אתרי ממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ