שובו של האתר שחשף את תמונות העירום של גולשי פייסבוק - ברשת - הארץ

שובו של האתר שחשף את תמונות העירום של גולשי פייסבוק

כחצי שנה אחרי שסגר את IsAnyoneUp.com ודיבר על "כיוונים חיוביים", האנטר מור מחזיר את האתר לחיים ומבטיח למרר את חייהן של "אמהות הכדורגל"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

האנטר מור הפך בשנים האחרונות לאחד האנשים השנואים ביותר באינטרנט. האקרים תקפו את האתר שהקים, עורכי דין איימו בתביעות, ואשה אחת אף דקרה אותו. כל זאת בשל IsAnyoneUp.com האתר שהקים כדי שהוא וחבריו "יוכלו להעלות אליו תמונות של בחורות שאיתן שכבו". עכשיו, כחצי שנה אחרי שהוא נסגר, מור חוזר ופותח גירסה חדשה של האתר.

האתר הפך למוקד שאליו כולם שולחים תמונות עירום שלהם או לחילופין תמונות של האקס או האקסית. הוא ניסה ככל שניתן להבהיר שמדובר באנשים "אמיתיים", והצמיד לתמונות את פרופיל הפייסבוק שלהם. בעוד שרבים שלחו לו תמונות של עצמם מיוזמתם, אחרים לא ראו זאת בעין יפה ודרשו הסרה של התוכן. דרישות ההסרה הרבות שקיבל האתר הושבו ריקם.

מור סיפר בשעתו כי מאז השקתו ועד סגירתו באפריל השנה, כ-500 מיליון איש נכנסו לאתר, שהכניס כ-13 אלף דולר בחודש מפרסומות. על הסגירה הוא החליט בשיתוף עם אתר bullyville, שעוסק בבריונות רשת.

בהודעתו אז כתב כי ג'יימס מקגיבני, מייסד bullyville, "עזר לי להבין שהכשרונות שלי בתכנות וברשתות חברתיות יוכלו להיות מנוצלים לכיוונים חיוביים, ודיברנו על דרכים שבהן אני אוכל לעבור הלאה, מה שהחלטתי לבסוף לעשות".

מתוך עמוד האינסטגרם של האתר המחודש. צילום מסך

אבל היום הוא חוזר לעניינים עם חשבון בטוויטר, בטאמבלר ובאינסטגרם, ומבטיח שהאתר חוזר גם בתוספת אפליקציה ניידת.

הוא כמובן גם כבר נשמע אחרת לגמרי. מור כתב כי מכר את האתר מפני ששנא את מה שהתקשורת עשתה לו. לדבריו, הוא רצה לתקוע סיכות באופנה של "בריונות הרשת", שכל כך אהובה על "אמהות כדורגל", לדבריו.

"היו לנו יותר מדי (התקפות) האקרים, יותר מדי הוצאות והרבה יותר מדי בעיות משפטיות", כתב בעמד הכניסה של האתר החדש. "הפעם אני עושה את זה נכון". הוא סיפר שהם מעלים מחדש את כל התוכן הישן, בנוסף ל-7,000 תמונות חדשות שנצברו בחמישה ימים בלבד.

"אני יוצר משהו שיגרום לכם לשקול אם אתם רוצים לעשות ילדים. אני יוצר משהו מאוד מפחיד אבל כיפי. אם אתם זוכרים את IAU הישן, אתם מקבלים אותו בחזרה, אבל עם אפליקציה ניידת ורשת חברתית של הקהילה שלנו".

בנוסף, מור סיפר ל-betabeat.comכי האתר החדש יציע גם אפשרות חדשה - להוסיף כתובת של הקורבן שאת תמונותיו הגולשים שולחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ