פייסבוק רוצה את כל התמונות שלכם - ברשת - הארץ

פייסבוק רוצה את כל התמונות שלכם

הרשת החברתית, שהיא גם אתר שיתוף התמונות הגדול בעולם, חשפה את Photo Sync, כלי להעלאה אוטומטית של תמונות לרשת

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

פייסבוק היא אתר שיתוף התמונות הגדול בעולם, עם כ-300 מיליון תמונות המועלות מדי יום לשרתיה, אבל היא עדיין רוצה להתרחב. הרשת החברתית הודיעה בסוף השבוע כי היא מוסיפה לאפליקציה שלה כלי המאפשרת להעלות באופן אוטומטי את כל התמונות שצילמתם לפייסבוק.

הכלי החדש שנקרא Photo Sync מעלה את התמונות שצילמתם בטלפון לפייסבוק ברקע מבלי שאתם תצטרכו לעשות דבר. כדי לאפשר את העלאת התמונות יש להוריד את הגירסה האחרונה של האפליקציה ולאפשר את פעולת הכלי. אחרי העדכון, הכפתור להפעלת Photo Sync יופיע בראש הטיימליין.

הצעד החדש מקדם את פייסבוק כמעין שירות אחסון בענן - אם גם באופן מאוד חלקי ביחס לשירותים אחרים כמו SkyDrive של מיקרוסופט, דרופבוקס או גוגל Drive. ההעלאה האוטומטית יכולה להקל מאוד על משתמשים שנוטים לשכוח לגבות את התמונות שלהם. מצד שני, כמו בכל צעד של פייסבוק, האפשרות שכל התמונות יעלו לשירות עלולה להיות מטרידה למדי, אבל אתם יכולים לבחור שלא להשתמש בה. כמו כן, כדאי לזכור שהאפליקציה של גוגל פלוס עושה זאת כבר מזמן. בסופו של דבר, במקרה הזה לפחות, ההחלטה היא שלכם.

פיסיבוק מסבירה כי התמונות מועלות לשרתיה ב-wifi וב-3G. כאשר ההעלאה מתבצעת באמצעות תקשורת סלולרית, התמונות עולות בגודל של כ-100 קילובייט, כאשר הן עולות ב-wifi הן גדולות יותר. עם זאת ניתן לקבוע שהתמונות לא יועלו באמצעות wifi בהגדרות. צריך לזכור גם כי תיקיית סינק מציעה שטח אחסון של שני ג'יגה בייט בלבד.

Photo Sync של פייסבוקצילום: פייסבוק

להגדרות ניתן להיכנס מהתפריט הראשי של האפליקציה (שלושה הקווים הלבנים בפינה).

באנדרואיד יש להיכנס ל:
Account > App Settings > Sync Photos

באייפון יש ללחוץ על אפליקציית התמונות (Photos app)

בתחתית יש ללחוץ על Sync Photos וללחוץ על גלגל השיניים.

שם ניתן יהיה לבחור בין לשתף רק ב-wifi, או לא לשתף בכלל.

בנוסף, בכניסה לתיקיית Sync ולחיצה על גלגל השיניים אפשר לבחור אם לשתף גם את כל התמונות הישנות ולא רק את התמונות החדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ