אינסטגרם מנתקת קשרים עם טוויטר - ברשת - הארץ
הקרב על התמונות

אינסטגרם מנתקת קשרים עם טוויטר

אחרי שטוויטר חסמה את אינסטגרם מחיפוש החברים ביולי השנה, ביטלה זו את האפשרות לצפות בתמונות שלה בתוך טוויטר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

אינסטגרם ביטלה אתמול (רביעי) את האפשרות להציג את התמונות מהאפליקציה בתוך טוויטר. טוויטר דיווחה על השינוי בעמוד העדכונים על מצב הרשת כי "משתמשים חווים בעיות בצפייה בתמונות אינסטגרם, כולל תמונות חתוכות. זה נובע מכך שאינסטגרם ביטלה את התמיכה בשילוב כרטיסי טוויטר, וכתוצאה מכך, תמונות מוצגות בטכנולוגיה שקיימת לפני הכרטיסים, אז כשמשתמשים לוחצים על טוויטים עם תמונות אינסטגרם, התמונות נראות חתוכות".

משתמשים עדיין יכולים לצפות בתמונות אינסטגרם מטוויטר, אולם כדי לעשות זאת הם יצטרכו ללחוץ על הלינקים, שלא ייפתחו להם בחלון מתחת להודעה אלא בחלון חדש.

מנכ"ל אינסטגרם קווין סיסטרום התייחס לנושא בוועידת LeWeb. "החלטנו שכרגע זה הגיוני לכוון את משתמשי אינסטגרם לאתר שלנו", הסביר. "אנחנו מאמינים שהחוויה הטובה ביותר היא לקשר חזרה למקום שבו התוכן חי", הוסיף סיסטרום בהודעה שמסר.

"לפני כמה חודשים תמכנו בכרטיסים של טוויטר מפני שהיתה לנו נוכחות מינימלית ברשת", הסביר.  אולם, לאחרונה הרשת פתחה פרופילי משתמשים גם לגלישה מהדפדפן, מה שמשפר את חוויית הגלישה בפרופילים. הם מאפשרים בין היתר גם ללחוץ לייק ולהגיב לתמונות."מן הסתם, דברים משתנים כשחברות מתפתחות". סיסטרום הוסיף כי אתרים כמו פייסבוק, טאמבלר ואחרים לא יושפעו.

אינסטגרםצילום: אי-פי

היחסים בין אינסטגרם לטוויטר הידרדרו בחודשים שעברו מאז נרכשה האפליקציה על ידי פייסבוק בסכום שהצטמק מכמיליארד דולר ל-715 מיליון בשל הירידה בערך מניות פייסבוק.

ביולי השנה חסמה טוויטר בפני אינסטגרם את האפשרות לחפש חברים של המשתמש כדי לצרף אותם לעוקבים אחריו ברשת שיתוף התמונות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ