גרדיאן

פייסבוק מתכננת לבצע שיפורים נוספים למנגנון השליטה בפרטיות המשתמשים. לדברי החברה, השיפור החדש יקל על המשתמשים למצוא את הכלים לשליטה בפרטיות ויאפשרו למשתמשים לבחון כל תמונה פומבית שלהם באתר.

הצעד האחרון מגיע לאחר ביקורת חוזרת ונשנית על כך שפייסבוק הקשתה על שמירת מידע פרטי, ושינתה באופן מתמיד את ברירת המחדל באופן שפתח כל פעם יותר מידע פרטי לצפייה בידי גולשים אחרים.

השינוי הוא הגדול ביותר שעשתה החברה בתחום הפרטיות זה למעלה משנה. החברה משחררת את השינויים בחשבונות של מיליארד משתמשיה בהדרגה בשבועות הקרובים.

השינוי הבולט ביותר יהיו קיצורי הדרך לניהול הפרטיות שיופיעו כמנעול זעיר בצד הימני של המסך מעל הניוזפיד עם תפריט שמציע תשובות לשאלות כמו מי יכול לראות את הדברים שלי ומי יכול ליצור איתי קשר.

צילום: אי–פי

כלי נוסף ייתן לאנשים לעבור על כל תמונה שלהם (כלומר תמונה שבה הם מתוייגים) שזמינה לצפייה פומבית בפייסבוק. הוא יכלול גם הצעות איך ניתן להסיר אותן.

משתמשים יקבלו גם שליטה יותר טובה בהגדרות של הדברים המותרים לאפליקציות (לא כולל אפליקציות משחקים). למשל התרה של קריאת רשימת החברים אבל מניעה של כתיבה בפיד הפומבי שלהם.

פייסבוק ספגה ביקורת חוזרת ונשנית מארגונים הנאבקים למען פרטיות, מפני שהיא משנה את הגבולות שבהם מידע הופך מפרטי לציבורי, כדי שתוכל למכור מודעות.

לדברי פייסבוק הצעד החדש שלה אינו קשור לסקר שהסתיים בסוף השבוע, ועסק בין היתר בזכות הגולשים להצביע על שינויים. הצעד הוא למעשה הכרה בכך שמנגנון השליטה בהגדרות הפרטיות קשה להבנה ולתפעול. זה הוביל בין היתר אפליקציות שהעלו תוכן לא רצוי לפיד של משתמשים כדי למשך את חבריהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ