אנונימוס תקפו קבוצה שרצתה להפגין נגד הומוסקסואלים באתר הטבח בקונטיקט - ברשת - הארץ

אנונימוס תקפו קבוצה שרצתה להפגין נגד הומוסקסואלים באתר הטבח בקונטיקט

הכנסייה הבפטיסטית של ווסטבורו עלתה בעבר לכותרות כשהפגינה בלוויות חיילים בטענה כי מותם נובע מכעסו של אלוהים על נישואין חד מיניים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

קבוצת ההאקטיוויסים אנונימוס פרסמה מידע אישי של חברים בכנסייה הבפטיסטית של ווסטבורו בעקבות הודעת חברים בה על כוונתם לבוא להפגין במקום הטבח בניוטאון.

הכנסייה הבפטיסטית של ווסטבורו נודעת בדעות הגזעניות והאנטי הומוסקסואליות שלה ובפרובוקציות שהיא נוהגת לעשות בהלוויות של חיילים. חבריה מגיעים ומפגינים בלוויות בטענה שמות החיילים נובע מנישואין חד מיניים בארה"ב. גם שם האתר שלהם מעיד על עמדותיהם godhatesfags.com (אלוהים שונא הומואים).

חברים בכנסייה הודיע בטוויטר כי הם מתכננים להגיע להפגין בבית ספר סנדי הוק, שבו אירע הטבח. בנוסף, הם יצאו בקמפיין תחת הכותרת "אלוהים שלח את היורה", שלווה בסרטונים ובתגית #Godsenttheshooter בטוויטר. "ווסטבורו תפגין בבית הספר סנדי הוק כדי להלל את האל על פועלו בהוצאת גזר דינו לפועל", כתבה אחת הפעילות.

הסרטון שמפיצים פעילי הכנסייה:

באנונימוס הגיבו תחילה באיומים לחשוף מידע פרטי של חברי הכנסייה ובתקיפה של חשבונות של חברי הכנסייה. לבסוף הם פרסמו את כתובותיהם ואת מספרי הטלפון שלהם ברשת. כדרכם הם גם פרסמו מסר לחברי הכנסייה.

"הרשו לנו להציג את עצמנו, אנחנו אנונימוס. אתם אולי לא הכרתם בקיומנו, אנחנו מצד שני הכרנו אתכם. ראינו את השיטות המתועבות להפצת המסר שלכם בארה"ב. חזינו בכם מכפישים את זכרם של אלה שהקריבו את עצמם למען ביטחון ארצנו; פוגעים בשלום הסביבה הלימודים בתיכונים ובאוניברסיטאות; מפיצים שנאה במוחותיהם הרכים של קרוביכם; מחללים את שם האלוהים בהפגנות בקרבת כנסיות ובתי כנסת, ומעוותים את הטקסט התנ"כי כדי שיתאים למטרתכם הזדונית", האשימו אנונימוס במסר, שבו איימו בפרסום מידע על הכנסייה.

היום השתלטו האקרים הקשורים לאנונימוס על חשבון הטוויטר של שירלי פלפס רופר, דוברת הכנסייה.

ב-The Verge ציינו כי אנונימוס אף קידמו עצומה שפורסמה באתר הבית הלבן הקוראת להכריז על הכנסייה כקבוצת שנאה. שם מצוין כי קבוצות כמו ארגון זכויות האדם "The Southern Poverty Law Center" כבר מכירים בכנסייה כקבוצת שנאה. העצומה צריכה לאסוף 25 אלף קולות עד ה-13 בינואר כדי שתישקל. היא צברה עד כה יותר מ-80 אלף.

נשיא ארה"ב ברק אובמה השתתף הלילה (שני) בטקס זכרון ל-27 הקורבנות שנורו בידי אדם לנזה. לאחר נחיתתו בקונטיקט, אובמה נפגש עם משפחות ההרוגים של הטבח בבית הספר היסודי על שם סנדי הוק בניוטאון ועם אנשי שרותי ההצלה שהוזעקו לזירה.

הסרטון של אנונימוס:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ