טוויטר סגרה חשבונות שהפיצו פורנוגרפיית ילדים

החשבונות, שהיו סגורים לציבור הרחב, נסגרו השבוע, לאחר שככל הנראה האקרים פרצו אליהם וחשפו כי הכילו תמונות קשות לצפיות

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

כמה חשבונות טוויטר נסגרו השבוע לאחר שהתברר שהכילו תמונות לפורנוגרפיית ילדים. התמונות הפכו פומביות בליל יום ראשון לאחר שקבוצות האקרים פרצו, על פי טענתן, לחשבונות פרטיים וחשפו את התוכן שלהם, כך מסר ארגון NSPCC שפועל להגנה על ילדים מפני התעללות.

NSPCC הודיע כי קיבל מסרים רבים על שישה חשבונות טוויטר לפחות שנסגרו לאחר מכן. החשבונות ייחקרו בארה"ב, שם ממוקמת טוויטר. דובר ה-NSPCC מסר כי ככל הנראה היה מדובר בתמונות די מטרידות. "אנחנו מבינים כי השלטונות בארה"ב בודקים עכשיו את החשבונות".

ארגון Child Exploitation and Online Protection Centre אמר כי קיבל כ-30 דיווחים שעסקו בארבעה חשבונות לפחות. דוברו מסר כי "טוויטר מחויבת בחוק לשלוח פרטים של כל החשבונות הכוללים תמונות פורנוגרפיות של ילדים למרכז לילדים נעדרים ומנוצלים בארה"ב (NCMEC).

"ב-NCMEC יכולים אז להעביר את המידע לחקירה בידי סוכנויות אכיפת חוק במדינה הרלוונטית, היכן שהם מאמינים שמתגורר המשתמש או היכן שהם מאמינים שילדים נמצאים בסיכון".

הדיווחים הרבים הגיעו לאחר שהאקרים פתחו ככל הנראה שורה של חשבונות פרטיים שהיו נסתרים מעין הציבור, מסר ה-NSPCC.

טוויטר טרם הגיבה רשמית על מציאת התמונות, אך ככל הנראה הגיבה ישירות לכל מי שפנה אליה בנושא. "אנחנו לא מוכנים לפורנוגרפיית ילדים בטוויטר. כשמדווחים לנו על תמונות כאלה הן מוסרות מהאתר ללא הודעה מוקדמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ