גם לאחותו של מארק צוקרברג יש בעיות עם הפרטיות בפייסבוק - ברשת - הארץ

גם לאחותו של מארק צוקרברג יש בעיות עם הפרטיות בפייסבוק

רנדי צוקרברג העלתה תמונה שהיתה אמורה להיחשף רק לחבריה. היא הופתעה לגלות שהיא התגלגלה לטוויטר לאחר שנחשפה גם לאנשים שאינם ברשימת החברים שלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

הקלות שבה פרטים אישיים נחשפים לציבור בפייסבוק זכתה היום להדגמה חיה על ידי לא אחרת מרנדי צוקרברג אחותו של מייסד הרשת מארק צוקרברג, כך מתברר מפרסום באתר Buzzfeed.

צוקרברג העלתה תמונה של משפחתה המגיבה, במה שנראה כתגובה הומוריסטית,  לאפליקציית Poke החדשה של פייסבוק, והגדירה אותה כזמינה לחברים בלבד. ואולם, קלי שווייצר, מנהלת שיווק בחברת Vox Media, שלא נמנית על החברים של צוקרברג נחשפה לתמונה ושיתפה אותה בטוויטר.

רנדי צוקרברג פנתה אליה בבקשה להסיר את התמונה . "לא יודעת מאיפה קיבלת את התמונה. העליתי אותה לחברים בלבד בפייסבוק. זה ממש לא בסדר שאת מעלה אותה לטוויטר".

שווייצר השיבה לה כי היא פשוט רשומה לעדכונים שלה, והתמונה הוצפה אצלה. "אני באמת מצטערת אבל זה הופיע לי בפיד, ונראה היה שהתמונה פומבית".

צוקרברג השיבה כי היא ככל הנראה ראתה את התמונה בגלל שהיא חברה של אחות שלה, שתויגה בתמונה. בציוץ נוסף היא הסבירה כי האשמה לא תלויה בפייסבוק אלא בנימוסין גרועים של שווייצר. "נימוס דיגיטלי: תמיד תבקשו רשות לפני שאתם מעלים תמונה של חבר לציבור. זה לא עניין של הגדרות פרטיות, זה עניין של הגינות אנושית.

התמונה וההודעות נמחקו לבסוף.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ