האיחוד האירופי ימשיך בחקירת גוגל "ללא קשר להחלטת ארה"ב לסגור את התיק"

באירופה ימשיכו לחקור האם גוגל עשתה שימוש לרעה במנוע החיפוש שלה כדי לקדם מוצרים שלה על חשבון המתחרות

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

האיחוד האירופי הודיע אתמול (שישי) כי למרות שבארה"ב נסגרה השבוע החקירה נגד גוגל ללא אישום, ההחלטה לא תשפיע על החקירה המקבילה שמתנהלת באירופה. גוגל הואשמה בארה"ב בקידום מוצריה במנוע החיפוש שלה, אולם לאחר חקירה של כמעט שנתיים, החליטה רשות ההגבלים האמריקאית לסגור את התיק.

רשות ההגבלים בארה"ב קבעה בסיום החקירה כי "מטרתה העיקרית של גוגל היא לשפר את חווית המשתמש", קביעה שגררה אחריה ביקורות גם מצד האיחוד האירופי וגם מצד המתחרה העיקרית של גוגל – מיקרוסופט. אחד מדוברי האיחוד האירופי, מייקל ג'נינגס, אמר אתמול כי "עלינו לקחת בחשבון את החלטת רשות ההגבלים האמריקאית, אבל אנחנו לא רואים שום קשר ישיר לחקירה שלנו. הדיונים שלנו עם גוגל בנושא ממשיכים". 

מיקרוסופט פרסמה בעקבות סגירת התיק תלונה פומבית, לפיה "ההחלטה בעניין גוגל חלשה ויוצאת דופן. אנו חוששים שרשות ההגבלים לא השיגה שום דבר בחקירתה, אפילו בנושאים בגוגל הסכימה לעשות בהם שינויים", כתב בהודעה סגן נשיא מיקרוסופט, דייב היינר. 

גוגלצילום: אי–פי

גוגל עדיין נחקרת באירופה על כך שנתנה לכאורה עדיפות לאתרים ומוצרים מבית היוצר שלה במנוע החיפוש שלה, והורידה אתרים של מתחרים פוטנציאליים לתחתית עמודי החיפוש. רשות ההגבלים האמריקאית קבעה כי כל הפעולות של גוגל במנוע החיפוש שלה נעשו לטובת הצרכנים וכי לא נעשה שום שימוש לרעה במנוע החיפוש. אולם כאמור, האיחוד האירופי הודיע שההחלטה שהתקבלה בארה"ב לא תשפיע על קבלת ההחלטות שלו וכי החקירה בעניין גוגל תימשך. אם האיחוד יחליט בסופו של דבר להרשיע את גוגל בהעדפה מכוונת של מוצריה על פני מוצרי המתחרות, היא עלולה לספוג קנס של עד 3.5 מיליארד אירו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ