הכירו את התשובה השמאלנית לפי 1,000 יותר עוצמה לישראל

אחרי הסאטירה האולטרה ימנית, מגיעה מפלגת דנד"ש שעוקפת את חד"ש משמאל וקוראת לחוק חיבוק חובה חינם לכל אזרח

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אחד העמודים שהצליחו לעשות הכי הרבה רעש במערכת הבחירות הזו אינו עמוד של אחת המפלגות או המועמדים, אלא העמוד של המפלגה הפיקטיווית פי 1,000 יותר עוצמה לישראל, שעקפה את אריה אלדד ומיכאל בן ארי מימין. הרחק מימין. בשבוע שעבר, הגיעה גם התשובה משמאל.

דנד"ש, המפלגה החדשה בראשות השייח החג' מהטמה צב חנין זועבי, מחליפה את הכוכביות של בנט ב-XoXoXo (נשיקות וחיבוקים) ואת השוויון בנטל בהצעות כמו "חוק חיבוק חינם לכל אזרח".

"שמעתי את אריה אלדד ואת מיכאל בן ארי מ'עוצמה לישראל' מדברים על כך שאם אין חובות, אין זכויות. אני רואה שני אנשים שצריכים חיבוק חם", הם כותבים בעמוד שלהם. "לפי תפיסת העולם של דנד"ש החובות מגבילות את נפשו העדינה של האזרח ומכריחה אותו ללכת בתלם ולא להגשים את עצמו לחלוטין. ג'ה לא שם אותנו בעולם הזה בשביל שיהיו לנו חובות. הוא/היא רוצה רק שנחיה באהבה ובאחווה זה עם זה".

מאחורי הדף עומד בן מאירי, מפתח תוכנה שמוכר יותר כמי שיצר את עמוד פייק ביבי בפייסבוק. העמוד נסגר עקב תלונות של הפרת זכויות יוצרים מצד גורמים הקשורים לליכוד ונפתח מחדש מאוחר יותר.

מעמוד מפלגת דנד"ש

מאירי סיפר כי הדמיון בין הדף לפי 1,000 יותר עוצמה לישראל אינו מקרי. "הרעיון לדנד"ש עלה תוך כדי שיחה עם חבר בשם איציק פישר. התחלנו לדבר על זה שאין עמוד כמו פי 1000 עוצמה לישראל רק משמאל והוא העלה את הרעיון להקמה של אחד. זרקנו שמות שיהיו טייק על שמות של מפלגות שמאל עד שהגענו לדנד"ש".

"את התוכן אני יוצר ביחד עם פישר וחבר נוסף בשם שי דשא. הרעיון היה לעשות בדיוק את אותו דבר כמו פי 1000 רק מהצד השני של המפה. לקחת את השמאל לכיוון הכי קיצוני שיש. להעביר חוקים ממש טיפשיים. לצחוק גם קצת על הקמפיין של החוקים של חד"ש. להיות ממש פרו ערבים, פרו שיוויון, פרו הכל".

לשאלה אם הוא עומד גם מאחורי הדף האולטרה אולטרה ימני, הוא משיב בשלילה, ומוסיף, שהוא רק מצטער שהם חשבו על המקבילה השמאלנית כל כך קרוב לבחירות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ