אנונימוס מאיימים בחשיפת מידע רגיש בתגובה למותו של אהרון שוורץ

האקרים הקשורים לקבוצה פרצו לאתר של הממשל והם מאיימים להפיץ לתקשורת קבצים הכוללים מידע שהושג מרשתות מחשוב בארה"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

האקרים מקבוצת אנונימוס פרצו לאתר של הממשל הפדרלי בתגובה למותו של אהרון שוורץ, והם מאיימים לחשוף מידע רגיש. הקבוצה פרצה לאתר הסוכנות הפדרלית האחראית למדיניות הענישה (Ussc.gov) והציבה שם הודעה המאשימה את מערכת המשפט האמריקאית בפגיעה הצדק.

בסרטון, שכולל כמה רמיזות לסרט ההאקרים משחקי מלחמה משנות ה-80, מאשימים הפורצים את מערכת המשפט האמריקאית בחציית קו אדום בכל הנוגע לטיפול באהרון שוורץ, שלדבריהם, מצא את עצמו במשחק בו לא היה לו סיכוי, והדרך היחידה שלו לנצח היתה לא לשחק.

שוורץ התאבד לפני שבועיים בשעה שעמד בפני משפט בגין פריצה למחשבי MIT והורדת מיליוני מאמרים של מאגר JSTOR. אם היה מורשע, הוא היה צפוי לעד 35 שנות מאסר. אנונימוס כבר תקפו את אתר MIT בעקבות מותו בעוד שאקדמאים פרסמו את מאמריהם באופן חופשי בטוויטר לזכרו.

על פי הדיווח ב-Mashsable, הפורצים לאתר Ussc.gov טענו בהודעה כי חדרו לכמה מערכות מחשב של הממשלה האמריקאי ואיימו לפרסם קבצים רבים. הקבוצה פרסמה לינקים לתשעה קבצים אותם הם כינו "ראשי חץ", שכל אחד מהם נקרא על שמו של שופט בבית משפט העליון.

הם לא חשפו את תוכנם של הקבצים אלא רק כתבו כי הקבצים מכילים תוכן מגוון. "די לומר כי לכל אחד יש סודות, וכמה דברים שלא נועדו לעין הציבור", הוסיפו. הם הבטיחו כי הם יבחרו כלי תקשורת מדי כמה זמן ויספקו לו חלק מן המידע.

האף-בי-איי מסר כי הוא חוקר את המתקפה. "היינו מודעים לכך ברגע שזה קרה, ואנחנו מטפלים בכך כחקירה פלילית", מסר ריצ'רד מקפילי, מזרוע הסייבר של הארגון לרויטרס. "אנחנו תמיד מודאגים כאשר מישהו פורץ באופן לא חוקי לרשת של מישהו אחר או של הממשלה".

אהרון שוורץצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ