פיקוד הסייבר האמריקאי יגדל פי 5 בשנים הקרובות

לפי הדיווח בוושינגטון פוסט, הפיקוד יכלול גופים המופקדים על הגנת תשתיות לאומיות קריטיות לצד גופים שיבצעו תקיפות סייבר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

משרד ההגנה האמריקאי אישר הרחבה גדולה של הכוח האחראי על תחום הסייבר בשנים הקרובות, כך דיווח היום הוושינגטון פוסט.

על פי הדיווח, 4,000 חיילים נוספים יצטרפו למפקדת הסייבר, שעל שורותיה נמנים כיום כ-900 חיילים ואזרחים. בכירים אמרו כי ההחלטה התקבלה בשנה שעברה, אם כי פרטי התוכנית לא גובשו סופית.

על פי התוכנית, יוקמו שלושה סוגי כוחות תחת פיקוד הסייבר. האחד מהם נועד להגן על רשתות מחשבים של תשתיות חיוניות כמו מערכת החשמל והמים במדינה. כוחו נוסף נועד למטרות התקפיות, והכוח השלישי יופקד על ההגנה על הרשתות של מערכת הביטחון האמריקאית.

על פי הדיווח, התוכנית העלתה חששות בקרב הצבא באשר לקשיים הצפויים לגיוס מועמדים מתאימים. בנוסף התעוררה התהייה מה יהיה מקומו של הפיקוד ביחס ל-NSA, סוכנות הביון האחראית על ריגול אלקטרוני.

מרכז לאבטחת סייבר של ממשלת ארה"ב באיידהוצילום: אי–פי

הדיווח בעיתון האמריקאי מגיע ימים ספורים לאחר דבריה של שרה לביטחון המולדת בארה"ב, ג'אנט נפוליטנו, בנושא הסייבר. לדבריה, מתקפת סייבר קשה עשויה להתרחש בארה"ב בכל רגע ולגרום נזק דומה בהיקפו לסופת הענק סנדי.

כך הזהירה השרה לביטחון המולדת בארה"ב, ג'אנט נפוליטנו, ביום חמישי. "אנחנו לא צריכים לחכות להתרחשות 9/11 בעולם הסייבר. יש דברים שאנחנו יכולים וצריכים לעשות כבר עכשיו. דברים שגם אם לא ימנעו מתקפה, יוכלו להגביל את היקף הנזק", אמרה.

רק לאחרונה דיווחו קספרסקי וחברת האבטחה הישראלית סקיורלט על מבצע ריגול סייבר שלא היה מוכר עד כה ופעל ברציפות מאז 2007. המבצע שכונה אוקטובר האדום (Red October), הופעל נגד גורמים מדיניים ודיפלומטיים. זהו רק מקרה אחד מני רבים שנחשפו בשנים האחרונות, חלקם שימשו שימשו גם לתקיפה, החל במשפחת Stuxnet העניפה שכוונה נגד תוכנית הגרעין ותעשיית הנפט באיראן, וכלה ב-Shamoon שפגע בחברת הנפט הסעודית, ועל פי הערכות במערב שימש ככלי תקיפה בידי איראן.

ארה"ב אינה היחידה שמודה כי היא עוסקת בתקיפה בתחום הסייבר. רק בשנה שעברה הודתה ישראל כי גם היא מעורבת בתקיפות סייבר, ולא רק בהגנה. על פי פרסום של הניו יורק טיימס ארה"ב עירבה את ישראל במבצע הסייבר שלה באיראן כדי לבלום אותה מלבצע תקיפות פיזיות של אתרים במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ