עודד ירון

vine, אפליקציית הווידיאו החדשה של טוויטר, כבר הספיקה לעבור את אחד השלבים המעידים על פופולריות גואה - היא כבר הפכה לפלטפורמה להפצת פורנו.

האפליקציה החדשה, שזמינה בשלב זה רק לאייפון, נועדה לאפשר למשתמשי טוויטר להעלות סרטונים קצרצרים של שש שניות - באותה רוח קצרנית שמאפיינת את הרשת החברתית שנחשבת לממציאת עולם המיקרו בלוגים.

Vine מאפשרת למצוא סרטונים לפי מילות חיפוש ותגיות (Hashtag), בדומה למה שנהוג בטוויטר וברשתות אחרות. ועכשיו, שבוע לאחר צאת האפליקציה, מתברר, שכמו בכל פלטפורמה חדשה ופופולרית ברשת, גם הפורנו לא איחר לבוא. משתמשים שיחפשו מילים רלוונטיות כמו #porn או #sex יוכלו למצוא סרטונים פורנוגרפיים למכביר.

לעת עתה לא נראה שטוויטר מתכננת לפעול למניעת שטף העירום ב-Vine, בדיוק כמו ברשת עצמה, שמאפשרת העלאה של תכנים פורנוגרפיים. טוויטר בדרך כלל אינה מצנזרת תוכן, אלא אם מדובר בתוכן המפר את החוק, כפי שקרה במקרה של הטוויטים האנטישמיים בצרפת, תחת התגית יהודי טוב.

בתשובה לשאלת Techcrunch, הסבירו בטוויטר כי במידה שסרטון מסוים נראה לגולשים בעייתי, הם יכולים לדווח עליו. אם כמה אנשים אכן דיווחו עליו, תופיע אזהרה לפני שניתן יהיה להפעיל את הסרטון.

רבים בתקשורת ציינו ציינו כי המדיניות של טוויטר עשויה להציב אותה במסלול התנגשות עם אפל, שנוהגת להסיר מדי פעם אפליקציות המציגות תוכן שנראה לה פורנוגרפי. רק לאחרונה הוסרה אפליקציית הצילום 500PX, בשל טענות של אפל לתוכן מהסוג הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ