אחרי הניו יורק טיימס, גם הוושינגטון פוסט וטוויטר הודו כי נפרצו

הפוסט הודה כי נפרץ ב-2011, אך בלוגר וכתב לשעבר בעיתון טוען כי הפריצות נמשכו עד שנה שעברה; טוויטר: 250 אלף חשבונות נחשפו

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

זמן קצר לאחר שהניו יורק טיימס הודה כי האקרים סינים פרצו למיילים של עובדיו, חשף גם הוושינגטון פוסט לראשונה ביום שישי כי הותקף בידי האקרים ב- למטרות ריגול 2011. דיווח נוסף טוען כי פריצות לעיתון המשיכו גם ב-2012. במקביל הודיעה טוויטר בליל שישי כי האקרים הצליחו לפרוץ לכ-250 אלף חשבונות משתמשים ברשת, בהם גם לחשבונות בישראל.

"כמו חברות אחרות בתחום העיתונות לאחרונה, אנחנו עומדים בפני איומי סייבר", מסרה דוברת העיתון קריס קורטי. המתקפה כוונה נגד השרתים המרכזיים של העיתון וכמה מחשבים אחרים, ונועדה לגנוב מידע, כמו במקרה של הניו יורק טיימס. על פי הכתבה שפרסם הוושינגטון פוסט, גם במקרה הזה מקור התקיפה הוא מסין.

"אנחנו רואים את סופו של מאמץ בן עשור לחדור לכל מערכות המחשבים שמהוות עניין", אמר לעיתון סטיבן צ'בינסקי, איש אף-בי-איי לשעבר, שעובד כעת בחברת האבטחה CrowdStrike.

הפרסום של הוושינגטון פוסט הגיע בעקבות דיווח בבלוג krebsonsecurity.com, אותו מפעיל בריאן קרבס, לשעבר כותב בוושינגטון פוסט. קרבס כתב בין היתר גם כי עובד לשעבר בעיתון אמר שאחד השרתים בעיתון נלקח לבדיקה בידי ה-NSA, הסוכנות לביטחון לאומי האחראית על ריגול אלקטרוני. דוברת העיתון דחתה את הטענה הזו.

לדברי קרבס, עובד נוסף סיפר לו כי העיתון היה תחת מתקפה גם ב-2012. "השקענו את את רוב מחצית השנה בטיפול במחשבים ושרתים פרוצים. הכל העיד על פריצה בידי הסינים. הם יכלו להיכנס לשרתים שונים ולהסוות את עקבותיהם", אמר העובד.

כאמור, גם הניו יורק טיימס פרסם רק בשבוע שעבר כי האקרים סינים תקפו את מחשבי העיתון וריגלו אחרי כתבים ועובדי חדר החדשות. גם עיתון הארץ הותקף בסוף השבוע בידי האקרים הנאמנים למשטר אסד בסוריה. הם חשפו כתובות מייל של עובדי העיתון, אבל, ככל הנראה המטרה כאן היא תדמיתית בעיקרה, ולא נועדה למבצע ריגול ארוך טווח.

טוויטר: 250 אלף סיסמאות נחשפו

טוויטר הודיעה בפוסט בבלוג של החברה  כי הם גילו מתקפה פעילה שבמסגרתה הושגו  סיסמאות חשבונות המשתמשים, כתובות האימייל וייתכן שאף פרטים נוספים. הרשת אתחלה את הסיסמאות של החשבונות החשודים כפרוצים, ושלחה על כך הודעה למשתמשים.

"התקיפה לא בוצעה בידי חובבנים, ואנחנו לא מאמינים שזהו מקרה בודד. התוקפים היו מאוד מתוחכמים, ואנחנו מאמינים שחברות וארגונים נוספים הותקפו בצורה דומה לאחרונה. מסיבה זו חשנו שזה חשוב לפרסם את דבר ההתקפה, בעוד אנו אוספים מידע", כתבו בטוויטר.

הוושינגטון פוסט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ