שבוע דופלגנגר: למה כולם משנים את תמונת הפרופיל שלהם בפייסבוק?

כל החברים שלכם מתחזים למפורסמים כמו שון קונרי ואנג'לינה ג'ולי? הכל התחיל בגלל בוב פאטל

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

מי שביקר היום בפייסבוק או טוויטר ראה ודאי שהפיד שלו התמלא בדמויות מפורסמות מהארץ ומהעולם, ורבים מהדיונים נסובים סביב השאלה "לאיזה מפורסם אני הכי דומה?".

אם אתם לא מבינים מה בדיוק קורה, אתם לא לבד, למעשה מאחורי כל הסיפור עומדת ההכרה שאנחנו לא לבד, ויש אנשים אחרים שנראים כמוכם.

הסיבה לקדחת האחרונה היא שבוע הדופלגנגר (Doppelganger), או הכפיל. במיתולוגיות שונות דופלגנגר נתפס כמעין ישות צללים, לעתים כזאת המבשרת מזל רע, אבל זה לא המקרה.

מצאו את ההבדלים. טינה פיי (מימין) ושרה פיילין (משמאל) ב"סטרדיי נייט לייב"

בגלגולו המודרני, שבוע הדופלגנגר הוא בעצם מם אינטרנטי שהחל לפני שלוש שנים. החג הווירטואלי הזה מתקיים בשבוע הראשון של פברואר, והדרך לחגוג אותו היא בהחלפת תמונת הפרופיל בתמונה של אדם מפורסם. 

מאחורי המסורת עומד ברנש בשם בוב פאטל. הוא סיפר להאפינגטון פוסט בזמנו כי הכול החל מפני שחברים בעבודה נהגו להקניט אותו על הדמיון שלו לטום סלק, למרות שלדברי כתב האתר, הדמיון הוא קלוש בלבד. שבוע הדופלגנגר היתה הדרך שלו להתנקם בהם.

אם אתם לא יודעים למי אתם דומים, אתם יכולים לנסות את היישום של חברת myheritage,  שימצא למי אתם הכי דומים. כלומר, הוא מבטיח לעשות את זה, אבל התוצאות לא בהכרח יעמדו בציפיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ