מיהם ההאקרים הסורים שפרצו ל"הארץ" ולמשרד התחבורה

Syrian Electronic Army טוענת לעצמאות, אבל היא זוכה לתמיכה גלויה של בשאר אסד והדומיין שלה רשום ע"ש גוף שהקים אחיו. גם שם היו עריקות למורדים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

קבוצת הצבא האלקטרוני הסורי, שפרסמה פרטי חשבונות דוא"ל של עובדים בקבוצת "הארץ", תקפה גם את משרד התחבורה. בין היתר היא העלתה באתר Pastebin רשימה קצרה של בעלי תפקידים, כתובות אימייל וסיסמאות של עובדים במשרד ושל עובדים נוספים ב"הארץ". זאת בנוסף לרשימת בעלי תפקידים וטלפונים במשרד. התקיפה נגד משרד התחבורה בוצעה באותה שיטת פישינג, שבמסגרתה נשלחה הודעה לעובדים שונים במשרד עם לינק לעמוד אינטרנט שמנסה לגרום להם לחשוף את פרטיהם.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה, כי מדובר במייל שנשלח למספר בודד של עובדים זוטרים במשרד. פתיחת המייל על ידי העובד מאפשרת לחשוף את סיסמת המייל שלו. הפירצה נחסמה מיידית ולא נגרם כל נזק ליישומים או למערכות המידע של המשרד, המוגנות היטב מפני פריצות. כמו כן לא דלף כל מידע של משרד התחבורה, או גופים אחרים הקשורים אליו, כתוצאה מניסיון הפריצה.

Syrian Electronic Army היא קבוצה של תומכי בשאר אסד שהוקמה ב-2011 ופועלת בשנים האחרונות נגד מטרות שונות בעולם. הקבוצה טוענת כי היא פועלת באופן עצמאי, על אף שהנשיא אסד בירך אותה על פעולתה וכינה אותה צבא אמיתי בעולם הווירטואלי בנאום ששודר בטלוויזיה הסורית ביוני 2011. הלמי נורמן, חוקר באוניברסיטת טורונטו, ציין כי שם הדומיין של אתר הקבוצה נרשם בידי ה-Syrian Computer Society, גוף שהוקם בידי אחיו של נשיא סוריה הנוכחי. בעבר בשאר אסד אף עמד בראש המועדון שמטרתו הרשמית היא לעודד את חדירת המחשוב בסוריה.

אנשי Syrian Electronic Army מפרסמים את מסריהם באופן קבוע באתר של הארגון, בחשבון טוויטר, ובדפי פייסבוק שנפתחים, אך נסגרים בעקבות תלונות בידי הרשת החברתית. עם זאת, הם נוהגים לפתוח חשבונות חדשים.

חשבון אימייל פרוץ שהעלו ההאקרים הסורים לאתרם

הקבוצה זכורה בין היתר בשל הפריצה וההשתלטות על חשבון הטוויטר של סוכנות רויטרס. בנוסף הם ביצעו כמה וכמה מתקפות להפלה (מניעת שירות מבוזרת - DDoS) והשחתה של אתרים השייכים לארגוני אופוזיציה סוריים, כמו גם לגופי מדיה וממשל שונים במדינות אחרות. בנוסף, נוהגת הקבוצה להציף מאמרים הקשורים לסוריה ודפי פייסבוק שמתנגדים לאסד במתקפות ספאם של תגובות.

ברשת אל ערביה דווח בשנה שעברה כי לפחות מחלקה אחת של הארגון, רשת החדשות של חאלב (Aleppo News Network), הכריזה על תמיכה במורדים בעקבות הלחימה הנמשכת. "אנחנו מתביישים להיות סורים אחרי מעשי הטבח שבוצעו בחומס בידי כוחות הביטחון שלנו ובהם נשחטו גברים ונשים הופשטו", נכתב בעמוד של ה-ANN במארס האחרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ