מחקר: הגולשים לא מפחדים לקחת חופשה מפייסבוק

סקר חדש של מכון Pew מכלה כי כ-61% מהמשתמשים בארה"ב יצאו להפסקה של כמה שבועות ויותר

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

פייסבוק נתפסת בשנים האחרונות כאובייקט להתמכרות המונית, אבל סקר חדש שהתפרסם בארה"ב, מגלה שאפשר גם אחרת. על פי הסקר של מרכז Pew, כ-61% ממשתמשי פייסבוק במדינה לקחו חופש מהרשת החברתית למשך כמה שבועות או אף יותר.

הסקר החדש של מכון המחקר גילה כי 67% מהבוגרים בארה"ב משתמשים בפייסבוק, שחצתה בשנה שעברה את קו מיליארד המשתמשים הפעילים. נתון מעניין נוסף שעשוי להיות מטריד עבור הרשת החברתית הוא ש-20% מתוך הבוגרים שהעידו שאינם משתמשים בפייסבוק, אמרו כי הם נטשו את הרשת. מנגד 8% שלא משתמשים בה כעת, מתכננים להשתמש בה בעתיד.

הנשאלים הסבירו מדוע הם החליטו לקחת הפסקה. הסיבה הנפוצה ביותר לכך היא העומס שעימו התמודדו (21%). במקום השני ניצבות שתי סיבות, כל אחת מהן עם 10% : "לא אהבתי את זה", ו"זה היה בזבוז זמן". הסיבה הבאה בתור היא "יותר מדי דרמה/רכילות/שליליות/קונפליקטים" עם 9%. כ-8% סיפרו גם כי הם עזבו כי הם בילו ברשת יותר מדי זמן.

החוקרים ציינו גם כמה ההסברים של הנשאלים כמו "נמאסו עלי התגובות המטומטמות", "היו לי חברים משוגעים. לא רציתי שייצרו איתי קשר" ו-"אנשים העלו מה שהם אכלו לארוחת ערב".

צילום: אי–פי

החוקרים מבקשים לצנן ניסיונות לפרש את הממצאים כסימן לדעיכת הרשת החברתית. לדבריהם בעוד שב-2009 כ-47% מהגולשים הבוגרים השתמשו ברשתות חברתיות, כיום מדובר על 69% מהבוגרים המקוונים, יותר ממחצית מכלל אוכלוסיית הבוגרים בארה"ב.

בסקר שנערך בדצמבר 59% ציינו כי פייסבוק חשובה להם באותה מידה, ו-53% המשיכו לבלות את אותה כמות זמן ברשת החברתית.

רוב משתמשי פייסבוק מעריכים כי הם ימשיכו להשקיע זמן דומה ברשת בעתיד (69%), אבל 27% אמרו ל-Pew כי הם מתכננים לצמצם את השימוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ