צבא ארה"ב יחלק מדליות לאנשי סייבר ומפעילי מל"טים

המדליה תשמש ל"הכרה בהישגים יוצאי הדופן שמשפיעים ישירות על מבצעים קרביים, אבל לא כוללים מעשי גבורה או סכנה פיזית כמו בקרב", אמר שר ההגנה פאנטה

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

אם למטיסי מל"טים ולמומחי מחשבים היו ספקות בנוגע לחשיבותם בעידן החדש של המלחמה, שר ההגנה האמריקאי, לאון פאנטה, הסיר אותם כשהכריז על מדליה חדשה רק עבורם.

פאנטה הציג במסיבת עיתונאים ביום רביעי את ה-Distinguished Warfare Medal שנועדה ל"הכרה בהישגים יוצאי הדופן שמשפיעים ישירות על מבצעים קרביים, אבל לא כוללים מעשי גבורה או סכנה פיזית כמו בקרב", אמר פאנטה.

"ראיתי בעצמי כיצד כלים מודרניים כמו פלטפורמות נהוגות מרחוק ומערכות סייבר שינו את הדרך בה מנוהלות מלחמות", אמר פאנטה שהתייחס לימיו כראש הסי-איי-אי ולתקופה שלו בפנטגון. "והן נתנו לגברים ולנשים שלנו את היכולת לתקוף את האויב ולשנות את מהלך הקרב אפילו מרחוק".

פאנטה אמר כי המדליה החדשה תישמר לאלה שסייעו רבות למאמץ המלחמתי על ידי הטסת מל"טים כמו Predator או Reaper מקרון מרוחק, לעתים אפילו בארה"ב, או ביצירת מערכות הגנה דיגיטליות. לחילופין המדליה נועדה גם לאלה שפיתחו קוד שנועד לתקיפת מערכות של האויב.

בעבר משימות אלה נתפסו כהישגים טכנולוגיים ולא כחלק מהקרב, ולא זכו למדליה. ברור שיהיו מי שיתנגדו להענקת מדליות לאלה שלא מסכנים את עצמם. "כמובן שהצבא שלנו שומר את העיטורים הגבוהים ביותר שלו לאלה שמפגינים אבירות וגבורה בפעולות מסכנות חיים, ואנחנו נמשיך לעשות כן", אמר פאנטה.

אבל אנחנו צריכים שתהיה לנו גם היכולת לכבד את הפעולות יוצאות הדופן של מי שהוביל לשינוי אמיתי בפעולות קרביות", הוסיף. בכירים בפנטגון אמרו כי המדליה תהיה גבוהה בדרגתה ממדליית Bronze Star אך נמוכה מ-Silver Star. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ