פרצו לחשבון של בורגר קינג והכריזו על מכירתה למקדונלד'ס

האקרים של אנונימוס השתלטו על חשבון הטוויטר של הרשת והסבירו שהיא נמכרת בגלל שהוופר הוא כישלון והעובדים מסניפים משכך כאבים בשירותים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

חשבון הטוויטר של רשת בורגר קינג נפרץ בידי האקרים הקשורים לאנונימוס במסגרת מה שהם מכנים מבצע פרה משוגעת (#opmadcow). בבוגר קינג אישרו את דבר הפריצה.

הפורצים ניצלו את ההזדמנות כדי להפוך את החשבון על פיו. בין היתר הם הכריזו שם שבורגר קינג נמכרה לרשת המתחרה, מקדונלד'ס, והפצירו במי שמעוניין לשבור את רעבונו "לחפש את סניף מקדונלד'ס בשכונה (hood) הקרובה לביתו". הם נימקו את המכירה בכך ש"הוופר הוא כשלון", ודיווחו ש"כל העובדים נשברים ומסניפים פרקוסט (סוג של משכך כאבים חזק) בשירותים".

בורגר קינג אישרו בשיחה עם סוכנות הידיעות אי-פי כי החשבון נפרץ והבטיחו לפרסם הודעת התנצלות מאוחר יותר. בעקבות הפריצה בורגר קינג סגרה את החשבון באופן זמני, אולם בינתיים הם הספיקו לצבור 20 אלף עוקבים חדשים.  בינתיים, באחד החשבונות של אנונימוס  נכתב שבורגר קינג זכו לזינוק של 30% בעוקבים. "זכרו לעשות unfollow", הם לא שכחו לכתוב בהודעה אחרת, כי "המלך הודח".

זהו רק האחרון בשורה ארוכה מאוד של מעשי פריצה שונים שביצעו האקרים הקשורים לקבוצת אנונימוס. ביום שישי הודיעו גורמים בקבוצה כי הם גנבו פרטים מ-600 אלף חשבונות באתר וואלה. לפי פרסום באתר האוסטרלי SC Magazine ההאקרים פרסמו כתובות דוא"ל וסיסמאות ב-93 פוסטים באתר Pastebin.

בוואלה אישרו כי אכן פורסמה רשימת המשתמשים והסיסמאות אך הם מסרו  כי "המידע שפורסם חסר ערך, שכן הסיסמאות, שכביכול נחשפו, מוצפנות ולא ניתן לעשות בהן כל שימוש. יחד עם זאת, אנו פועלים לסגירה הרמטית של פרטי המשתמשים בחשבונות וואלה!".

כך נראה חשבון בורגר קינג הפרוץ. צילום מסך
תמונה שהעלו אנונימוס לטוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ