עודד ירון

חשבונות המדיה החברתית של חיילי צה"ל שוב מעוררים סערה ברשת, ימים ספורים לאחר שנמתחה ביקורת נרחבת על חייל שצילם ילד דרך כוונת רובה הצלפים שלו.

הפעם מדובר בחייל גולני שהעלה לאינטסגרם תמונות שלו כשהוא מעשן מה שלטענתו הם ג'וינטים, בשעה שהוא על מדים. בנוסף העלה החייל תמונה של עציר פלסטיני כפות והתפאר בטוויטר על הרג פלסטיני.

הדבר דווח באתר Electronic Intifada שהעמיק לנבור בפעילות האינטרנטית של הצעיר, העלה תמונות רבות שלו, ובהן תמונות שלו בעירום חלקי עם הנשק, והאשים אותו בין היתר במשחק בנשק. החייל חסם את החשבונות שלו באינטסגרם ובפייסבוק בעקבות פרסום הדברים.

5 מתוך 5 |
תמונת עציר, מתוך הכתבה ב-Electronic Intifada
1 מתוך 5 |
תמונת אינסטגרם של החייל
2 מתוך 5 |
מתוך חשבון האינסטגרם של החייל

בין התמונות שנכללו בכתבה באתר, נכללו גם שתיים עם הכיתוב "הישארו רגועים והרגו אנשים במחשבה", והישארו רגועים והשתלטו על עזה". בתמונה אחרת כלולה מפה של רצועת עזה ועליה הכיתוב "בקרוב לונה-פארק ענק!!".

בנוסף, הועלתה תגובה שלו לגולש ערבי בפייסבוק, ובה כתב "אתה יכול להגיב בכל התמונות שלי, אתה רק ערימת חרא ערבית מזדיינת. אתה אפילו מריח ככה...".

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר באירוע חמור, אשר אינו מייצג את צה"ל וערכיו. בדיקת האירוע נמשכת ובעקבותיה ינקטו צעדים משמעתיים. צה"ל ימשיך ויפעל למניעת הישנות אירועים מסוג זה אשר אינם עולים בקנה אחד עם ערכי צה"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ