הארץ

חברת התעופה האמריקאית יונייטד איירליינס הורידה נוסע מטיסה מפני שצילם תמונה על המטוס. מתיו קלינט, בלוגר הכותב על נסיעות ב- Live and Let's Fly, צילם תמונה אחת של מסך הטלוויזיה שלפני המושב שלו לפני ההמראה. לאחר מכן דיילת הגיעה ודרשה ממנו להפסיק לצלם, מפני שזה מנוגד להוראות חברת התעופה. הוא הסכים, אך הסביר לה מאוחר יותר כי הוא עושה זאת מפני שהוא כותב על הנושא.

למרות שהפסיק את הצילומים ונענה לבקשה, הוא התבקש זמן קצר לאחר מכן לרדת מהמטוס בהוראת הקברניט. זאת בעוד שנוסע אחר שהתבקש להפסיק לצלם נכנס לוויכוח עם הדיילת, אך לא הורד מהטיסה.

קלינט סיפר שכשביקש לדבר עם הקברניט, הוא ניגש אליו ואמר לו שהחליט להוריד אותו מהטיסה מפני שהדיילת אמרה שהוא המשיך לצלם. לדבריו של קלינט היה מדובר בשקר וכך אמר גם לטייס. ואולם, הטייס איים כי אם לא ירד מהטיסה, הוא יקרא למשטרה.

לאחר שירד מהטיסה הוא פרסם בבלוג שלו את הפוסט בנושא שזכה לתהודה רבה, ופורסם בין היתר גם ברשת NBC. נוסעים נוספים בטיסה אישרו את גירסתו של המקרה.

התמונה שצילם קלינט

לאחר מכן, נציג של חברת התעופה התקשר אליו והם ניהלו שיחה, אבל הנציג לא התנצל. לקלינט זה לא הפריע משום מה. "יונייטד לא התנצלה, ולמען האמת אני לא מצפה להתנצלות. התנצלות תאיר באור נורא את פעולותיהם של הדיילת והטייס, ואני מבין את הרגישויות של התנצלויות תאגידיות ככלל. יונייטד הביעו הערכה לנאמנות שלי ורצון לראות אותי ממשיך לטוס איתם".

יונייטד מסרו ל-NBC כי נציג מטעם יצר איתו קשר כדי "להבין את הצד שלו בסיפור". נציג החברה הוסיף כי "מסיבות של שירות וביטחון, הצוותים שלנו עשויים להידרש להגביל צילום על המטוס, במיוחד כשנוסעים מצלמים לקוחות אחרים או חברי צוות ללא הסכמתם".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ