עשרות אלפי ישראלים פונים ישירות לאובמה בפייסבוק

יוזמות כמו "אובמה בוא לכיכר", ו"כבוד הנשיא אובמה, בוא עם פולארד!", צברו כבר עשרות אלפי לייקים. וגם השגריר האמריקאי מופצץ בפניות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מועד הביקור של הנשיא האמריקאי ברק אובמה הולך ומתקרב, ועשרות אלפים בציבור הישראלי מנצלים את פייסבוק כדי לדבר ישירות אליו, בלי התיווך של פוליטיקאים ישראלים.

יותר מ-70 אלף איש חתמו על העצומה הקוראת לשחרור ג'ונתן פולארד תחת הכותרת "כבוד הנשיא אובמה, בוא עם פולארד!". רבים השתתפו ביוזמה של הקמפיין להציף את דף הפייסבוק של שגריר ארה"ב, דן שפירו, במסרים הקוראים לשחרורו של פולארד. עד כה לא נראה שהשגריר ענה למאות המסרים בנושא.

"ג'ונתן פולארד ריצה כבר קרוב ל-28 שנה בכלא, בעוד שבועות ספורים ימלאו 10,000 ימים למאסרו. ממשלת ישראל ויהונתן עצמו הביעו חרטה כנה ועמוקה על הפרת החוק האמריקני. הלקח נלמד ונצרב, נצרב היטב", נכתב בעצומה "בעיתוי מיוחד זה אנו מבקשים לפנות אליך דווקא כאזרחים פשוטים, בפנייה מעומק ליבנו. אנו מקווים שתמצא לנכון לנצל הזדמנות זו בכדי להשיב בחיוב לפניות הרבות לשחרורו של פולארד. כולל פניותיהם של נשיא המדינה פרס וראש הממשלה נתניהו אשר פנו אליך בשם כולנו".

בינתיים גם יוזמת "אובמה בוא לכיכר" צוברת תאוצה עם יותר מ-21 אלף לייקים. היוזמה המקבילה שקוראת "אובמה, בוא לשומרון", צברה בינתיים רק כ-1,100 לייקים. בדף שלה היא מבטיחה כי אם יצטרפו 50 אלף איש לדף, אובמה " יבוא לנאום מול מאות אלפי ישראלים בהר כביר". גם הם הפציצו את דף הפייסבוק של השגריר שפירו במסרים בנושא, וגם הם לא זכו לתשובה.

מתוך "קים בוא לכיכר"

בשגרירות בינתיים מסתפקים ביוזמה משלהם - הם קוראים למשתמשים לשלוח אליהם תמונות עם שלטי ברוך הבא לאובמה.

גם היוזמה המבטיחה "קים בוא לכיכר", שמאירה את כל אחיותיה באור מגוחך מעט, הצליחה לצבור תאוצה, עם יותר לייקים מההזמנה לשומרון (1,260). "אזרחי ישראל מברכים את קים ג'ונג און על הסתכלותו על דברים וקוראים לו לבוא להסתכל עליהם בכיכר רבין!", קורא הדף בעברית ובקוריאנית. הפופולריות שלו לא מפתיעה לאור העובדה שהעדכונים שלו הם המצחיקים ביותר מבין כל היוזמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ