המפלצת שהצליחה להבעית את הגולשים

תמונה של משהו שנראה כאילו יצא מחלום בלהות קולקטיבי מסעירה את גולשי Reddit, אבל בדיקה מעמיקה מגלה תשובה ארצית יותר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

תמונה של יצור דמוי צלופח שהועלתה ל-Reddit זכתה ליותר מ-1.2 מיליון צפיות. הפופולריות של התמונה אינה מפתיעה לנוכח העובדה שהוא מזכיר מפלצת מסרט אימה.

היצור המימי המדובר ניצוד בחץ וקשת בנהר ראריטן בניו ג'רסי לפני כמעט שנתיים. בעוד שגולשים רבים נדהמו למראהו, דאג קאטלר, שהעלה את התמונה, סיפר שבשבילו אין זה חידוש, והוא נתקל ברבים כאלה.

המראה המבעית נגרם בין היתר בגלל זווית הצילום שגרמה ליצור, ששמו "לאמפרי" ("צמד"), להיראות גדול בהרבה מגודלו האמיתי; לדברי קאטלר אורכו היה כמטר. מה שמפחיד במיוחד הן השיניים שלו, שגורמות לו להיראות כמו גירסה קטנה ורטובה של תולעי החול הענקיות (עקלתונים) בחולית (או בפחד עד מוות, לחובבי האימה קומדיה). לפי ויקיפדיה, הלאמפרי הוא אינו דג אלא יצור בעל חוליות, טפיל, שנוהג להיצמד לדגים כדי למצוץ נוזלים בעזרת הלשון. למרות המראה המאיים של הפה שלהם, הם משמשים למאכל, לפחות מאז ימי האימפריה הרומית.

לאמפריצילום: מ-Reddit jlitch

בדיון ב-Reddit ציין אחד הגולשים כי פובליוס ודיוס פוליו, אחת הדמויות הזכורות מתולדות האימפריה הרומית, נהג להשליך עבדים לבריכה מלאה בטפילי לאמפרי כעונש. כאשר ניסה לעשות זאת לעבד ששבר כוס בעת שהקיסר אוגוסטוס ביקר אצלו בווילה, הקיסר מנע את הההוצאה להורג והורה לרסק את כל אוסף כלי הזכוכית של פוליו. את הווילה הוא הורה להרוס לאחר מותו של בעל הבית.

וכך הם נראים בגודל טבעי | מתוך Dirty Jobs:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ