האקר הצליח לפרוץ לרשת של הכלא מבפנים

ניקולס ובר נידון לחמש שנות מאסר על גניבת אלפי פרטי כרטיסי אשראי. זה כנראה לא הפריע לשלטונות הכלא לשלוח אותו לשיעור מחשבים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

האקר הכלוא בבריטניה הצליח לפרוץ למערכות המחשבים של הכלא, לאחר ששלטונות המוסד נתנו לו להשתתף בשיעור מחשבים.

ניקולאס ובר ניהל בעבר את אתר הפורומים Ghostmarket.net שכדברי The Inquirer, שימש מקום מפגש ליוצרי וירוסים, גנבי זהויות ואנשים שכרטיסי אשראי הם בראש מעייניהם. שם הם חלקו מידע על הדרכים לפרוץ למטרות פליליות, כמו גניבת כרטיסי אשראי. בנוסף נמכרו שם פרטיהם של כמאה אלף כרטיסים.

ובר הואשם עם ארבעה חברים נוספים בניהול ארגון פשע שהשתלט על מחשבים רבים בבריטניה ומחוץ לה וגנב פרטי כרטיסי אשראי. הוא הורשע ב-2011 כשהיה בן 19 ונידון לחמש שנות מאסר.

על פי הדיווח בדיילי מייל, התקרית שאירעה כבר ב-2011 נחשפה בעקבות תביעה של המורה בכיתת המחשבים נגד המכללה שפיטרה אותו בעקבות התקרית. הצלחתו של ובר לפרוץ למערכת המחשוב של הכלא גרמה בהלה, אולם לא ברור כמה נזק נגרם. בשירות בתי הסוהר הבריטי אישרו את התקרית, אולם לא מסרו פרטים נוספים.

ניקולאס ובר. צילום מסך מהגרדיאןצילום: צילום מסך

שלטונות הכלא האשימו את המרצה, מייקל פוקס ממכללת קנסינגטון וצ'לסי באחריות למקרה. ואולם המכללה קבעה שהוא לא אחראי לאף פרצת אבטחה. עם זאת, הוא פוטר מאחר שלא נמצאה לו משרה חלופית.

ביום שישי פוקס תבע את המכללה בטענה לפיטורין לא הוגנים. בתביעה טען כי הוא לא היה אחראי להחלטה לצרף את ובר לכיתה, וכי לא היה לו מושג כי האיש הוא האקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ