האקרים מאיימים במתקפה על ישראל: "נמחק אותה מהאינטרנט"

מארגי התקיפה המתגבשת מבטיחים למחוק את ישראל מעל האינטרנט; מנהל ממשל זמין: אנחנו נערכים לתקיפה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

כמה קבוצות האקרים מתכננות מתקפה גדולה נגד ישראל ב-7 באפריל, כך עולה מדיווח באתר Hacker Post ובאתרים נוספים. מארגני התקיפה מאיימים "למחוק את ישראל מהאינטרנט".

האתר דיווח בסוף השבוע כי כמה קבוצות של האקרים מתכננות התקפה משולבת על ישראל במסגרת פרק נוסף במה שמכונה #opisrael, מבצע שנפתח בעמוד ענן ונמשך מאז. זהו מבצע מתמשך שמרכז פעילות של קבוצות האקרים שונות ממדינות שונות נגד ישראל. לפחות חלק מהקבוצות קשורות לאנונימוס. רק לאחרונה דווח כי במסגרת המבצע נחשפו פרטיהם של 600 אלף משתמשים בדואר וואלה.

את היוזמה מוביל האקר בעל הכינוי AnonGhost, שפרץ למאות אתרים בעבר. אליו הצטרפו קבוצות כמו ZHC, Gaza Hacker Team ו-Gaza Security Team. מארגון המבצע, AnonGhost התפאר בפני Hacker Post כי "זה יהיה המבצע הגדול ביותר שאי פעם בוצע נגד מדינה. זה יהיה ענק".

אופיר בן אבי, מנהל המערך הממשלתי "ממשל זמין", אמר ל"הארץ" כי הם מודעים לכוונת התקיפה. "זה משהו שמתארגן לו ברשת בימים האחרונים. מה שמאפיין את ההתארגנות הזאת לעומת פעמים קודמות, שזאת באמת התארגנות של קבוצות אנונימוס למיניהן מכל רחבי העולם במה שנראה כמו איחוד כוחות. אנחנו בהחלט עוקבים אחרי זה ומודעים למה שקורה כרגע ונערכים לקראת השביעי באפריל".

בן אבי סיפר כי גם סביב ביקור אובמה ב-20 במארס צפוי "מקצה מקדים של תקיפות". כשנשאל למה הם מצפים אמר, "אני מניח שיהיה פה את כל הארסנל המוכר מתקיפות קודמות, מהתקפות מניעת שירות מבוזרת (DDoS), ועד כלים מורכבים יותר".

מומחי אבטחה מאמינים כי ההתפארות שלהם בדבר מחיקת ישראל מהרשת מוגזמת, גם אם הם עשויים לגרום נזק נקודתי. "ישראל לא עובדת על מחשב אחד, אי אפשר לשתק אות. אפשר לרכז מאמצים על אתרי תשתיות אבל בגדול כל אתר מוגן באופן יחסי בהתאם לרמת האיום שלו", אמר רוני בכר, מנהל תחום תקיפה וסייבר באבנת אבטחת מידע.

גם רביב רז, מנכ"ל חברת הייבריד סקיוריטי, אמר ל"הארץ" כי "אלה לא האקרים מתוחכמים שממציאים תקיפות 0day (פירצה שלא היתה ידועה קודם לכן). הם רק ממחזרים כלים קיימים על המדף". רז ציין כי המערכת שלהם מזהה אלפי מחשבים בישראל שעליהם השתלטו האקרים איסלמים, במה שמכונה בוטנטים. הוא הסביר כי המערכת זיהתה אותם בשלב הרדום, מבלי שהם תקפו. הוא ציין כי ביזור הבוטנטים בתוך מחשבים ישראלים יספק לתוקפים רוחב פס גדול יותר למתקפה נגד מחשבים אחרים בישראל, במידה שהם אכן ישמשו בתקיפה. בן אבי ציין עם זאת כי לא עד כה לא התגלו רשתות כאלה בידי המעורבים בתקיפה הנוכחית.

לדבריו, בשילוב של תקיפות מתוחכמות יחסית כנגד אפליקציות באתרים ניתן להשבית אותם לזמן רב. הוא הסביר כי בשימוש בתקיפות נגד אפליקציות מסוימות בשרת, כמו SQL injection, שמחדירה קוד לתוך אתרים, או Cache Poisoning, שפוגעת בזיכרון של של האתרים, ניתן למצוא נקודות תורפה שבהן ניתן לגרום יותר נזק. אבל בסופו של דבר, הארגונים הגדולים יחסית מוגנים, בעוד שהארגונים הקטנים פגיעים יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ