בביון האמריקאי מחפשים האקרים כבר בבית ספר

אוניברסיטת קרנגי מלון וסוכנות הביון מזמינות תלמידי תיכון וחטיבות ביניים להיכנס לשוחות הדיגיטליות במשחק מדומה בתקווה שיישארו למלחמה האמיתית

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

משעמם לכם בשיעור? אוניברסיטת קרנגי מלון וה-NSA, אחת מסוכנויות המודיעין המרכזיות של ארה"ב העוסקת במודיעין אותות (סיגינט), מזמינות תלמידי תיכון למשחק של פריצה למחשבים.

המטרה ב-Toaster Wars היא לאמן את הדור הבא של לוחמי הסייבר באסטרטגיות הגנה והתקפה. התחרות המקוונת החינמית צפויה להיפתח ב-26 באפריל ולהסתיים ב-6 במאי, וכל תלמיד או קבוצה מחטיבות הביניים ומבתי הספר התיכוניים יכולים להשתתף.

דייוויד בראמלי, מרצה למדעי המחשב בקרנגי מלון, אמר כי המשחק נועד להיות מהנה ומאתגר כאחד, אבל הוא מקווה שהשחקנים יתחילו לחשוב על קריירה עתידית בתחום אבטחת המידע.

במבט ראשון האתר נראה קצת לא רציני. "כשרובוט מהחלל מבצע נחיתת אונס בחצר האחורית שלך, אתה חייב להסתמך על כישורי ההאקינג שלך כדי לחשוף את הסודות שלו", נכתב באתר. אבל הוא מוסיף כי תלמידים "ילמדו כיצד לזהות פרצות אבטחה ולבצע מתקפות אמיתיות" על מחשבים. וכמובן שיש את הכתובית הקטנה - בחסות ה-NSA (סוכנות הביון הטכנולוגית של ארה"ב).

צילום: רויטרס

דוברת ה-NSA, וני ויינס, אמרה כי ארה"ב זקוקה מאוד למומחים בתחום אבטחת סייבר. "הצורך של אמריקה במומחי סייבר עם יכולות טכניות גבוהות רק עולה. הם נדרשים לשמור על המדינה וכדי לסייע לה לעמוד באתגרים העתידיים ולהתאים את עצמה בקלות. כשזה מגיע לביטחון הלאומי, אין תחליף לכוח עבודה מסור וכישרוני. אנחנו זקוקים לטובים ביותר כדי לסייע לנו להתגבר על הרעיונות החדשים של אויבינו".

ה-NSA, ששייכת למשרד ההגנה, אחראית לפיצוח צפנים, מעקב אחרי תקשורת בחו"ל והגנה על ארה"ב מפני התקפות סייבר. שר ההגנה לשעבר, ליאון פאנטה, אמר בחודש שעבר כי מתקפות סייבר "הן שדה הקרב העתידי", ומומחי אבטחה אמרו כי מחברות ומהממשל נגנבו כמויות אדירות של מידע וסודות מסחריים. הנזק נאמד במאות מיליוני דולרים.

"לממשל יש מספר אדיר של דאגות", אמר בראמלי. "אבטחת המידע אינה עומדת בקצב של צמיחת האיומים".

קרנגי מלון פרסמה את ההודעה על התחרות ימים ספורים לאחר שממשל אובמה קרא לסין לנקוט בצעדים רצינים כדי להפסיק את גניבות הסייבר ואחרי שבכיר בפיקוד הסייבר האמריקאי הזהיר כי הממשל הפדרלי והמגזר הפרטי צריכים להיות יותר אגרסיביים בבניית ההגנות בתחום.

מארגני התחרות מודים שסוג הידע הדרוש לא נלמד בכיתה, אבל השגתו מחוץ לתוכנית הלימודים עשויה להיות בעייתית מהבחינה החוקית. "אבטחת מידע הוא תחום שקשה מאוד להיכנס אליו", נכתב באתר. "אלה שמעוניינים בו עשויים לגלות שקשה מאוד לשפר את היכולות שלהם בצורה חוקית".

בראמלי תיאר את התחרות כמשחק מסוג "תפוס את הדגל". פיסות מידע, שנקראות דגלים, מוצפנות או מוסתרות. המשחק מצריך שימוש במחקר לחשיפת המידע וקריפטוגרפיה לפיצוחו, מסעות גילויים ברשת וניצול בינארי שמתואר כ"אמנות של הכפפת תוכנת מחשב לרצונך".

המארגנים אמרו כי האקרים צעירים ודאי לא רוצים לשבת ולהגן על שרת ממתקפות, ולכן התחרות פותחה כדי לשמור על רמת העניין שלהם. "אנחנו משלבים גם הגנה וגם התקפה. אנחנו חושבים שזה מביא רמה נוספת של ריגוש", אמר בראמלי. "כך אתה מפתח גם את האינטואיציה שמאפשרת לפתור בעיות".

גם בבריטניה מנסים למשוך האקרים צעירים | בי-בי-סי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ