כך תתגוננו מפני מתקפת ההאקרים

בשל הדיווחים על מתקפת האקרים שמתבצעת בשעות אלה כנגד אזרחים ישראלים, אנחנו מגישים שוב את המדריך של איגוד האינטרנט הישראלי, שפורסם בשל מתקפה קודמת

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

פורסם לראשונה ב-04.04.2013

באיגוד האינטרנט הישראלי פרסמו שורה של הנחיות שיכולות לסייע להתגונן לקראת מתקפת הסייבר המתוכננת להיפתח ביום ראשון. בנוסף, באיגוד הודיעו על פתיחת קו פתוח לציבור הרחב המעוניין בסיוע ומענה בנושא. הקו הפתוח, שמספרו: 03-9700911 יאוייש, החל ממוצאי שבת ובהתאם לצרכים, בנציגים שיוכלו לסייע ולענות על שאלות הציבור. 

כמובן, שההמלצות נועדו בעיקר להגנה על מחשבכם האישי, ולא יסייעו במקרה שמתקפה הביאה להפלת אתרים או גרמה לאיטיות בגלישה.

הגדירו לכל שירות סיסמה משלו - שימוש בסיסמה זהה לשירותים שונים מקל על עבודת ההאקר ומעמיד אתכם בסכנה. אם הגדרתם את אותה הסיסמה בדיוק (חזקה ככל שתהיה), לכלל האתרים והשירותים האינטרנטים בהם אתם עושים שימוש, הרי שאתם ב"חברה טובה" יחד עם כ- 50% מכלל המשתמשים. פריצה לשירות מסויים מאפשרת פריצה לכל החשבונות הנוספים בעלי אתה הסיסמה.

צילום: רויטרס

היו יצירתיים בבחירת הססמאות ובחרו סיסמה חזקה - שלוש הסיסמאות הנפוצות ביותר בעולם הן: 123456, 12345678 ו –password. מצאתם את הסיסמה שלכם בין השלוש הנ"ל? הגיע הזמן להחליף סיסמה. בנוסף, אנו ממליצים לבדוק ברשימה הזו שהסיסמה שלכם איננה אחת מ-25 הסיסמאות הגרועות של 2012 (או 2011).

איך בוחרים סיסמה חזקה:
בחרו לפחות 8 תווים הכוללים אותיות קטנות (a), אותיות גדולות (Y), מספרים (6), ותווים מיוחדים ($)
כאן תוכלו לבדוק את חוזק הססמה שלכם.
כאן תוכלו להשתמש במחולל ססמאות חינמי

בדקו את עדכון תוכנת האנטי וירוס לפחות פעם בשבוע, ובשבוע הקרוב לפחות פעמיים. בקישור הבא תוכלו למצוא מספר תוכנות אנטי וירוס להורדה חינם. הגדירו את האנטי וירוס לסריקה שבועית אוטומטית.

עדכנו את הדפדפנים - עדכוני הדפדפנים כוללים בין היתר גם שיפורי אבטחה. חלקם מתעדכנים באופן אוטומטי. למנהלי אתרים מומלץ להקפיד ליישם את המלצות המערכת המתריאות על ביצוע העדכונים בזמן. בכל מקרה, גבו באופן תדיר את תוכן האתר. בנוסף, עדכנו גם את מערכות ההפעלה של המחשבים והסמארטפונים בתדירות גבוהה או בהתאם לדרישת המערכת.

רצוי להגדיר רמת אבטחה גבוהה בדפדפן - מומלץ אף לגלוש ב-Private Mode באתרים הגדולים המועדים להתקפה. חשוב לשים לב לכל התראה המזהירה מפני פגיעה מאתר מסוים ולא למהר להיכנס אליו.

בשום אופן אל תמסרו סיסמאות - נציגי שירות (בטלפון, בצא'ט או במייל) לא אמורים לבקש את הסיסמה שלכם. שימו לב לכך. בכל מקרה אין למסור לאף אחד את הסיסמה האישית שלכם.

אבטחו את הרשת האלחוטית - אין להשאיר את הגדרות ברירת המחדל של הנתבים ללא אבטחה, נעלו את הרשת על ידי סיסמה חזקה.

אין לפתוח מיילים לא מוכרים, שימו לב להודעות המגיעות אליכם - הן לדוא"ל והן ברשתות החברתיות. במייל נגוע יש קישורים והפניות לאתרים שבהם ממתינה לגולשים ההתקפה. לעיתים נשלחות הודעות עם קישור המפנה לאתר מתחזה הדורש את סיסמתכם. לפעמים יכיל המייל קובץ המכיל ווירוסים. היו חשדניים וזהירים.

אין לגלוש לאתרים שידוע שנפרצו - זאת עד שמנהל האתר יודיע שהאתר נבדק וטוהר מהתוכנות הזדוניות. פייסבוק הוא חשוד עיקרי מאחר ויש בו וירוסים רבים המתחזים לסטטוס תמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ