יום הזיכרון: מדליקים נר (גם) בפייסבוק

במשרד הביטחון השיקו אפליקציה שנועדה "לחזק את החיבור הרגשי וההזדהות בין אזרחי ישראל, בעיקר בני הדור הצעיר". בין המדליקים: נתניהו, יעלון והנשיא פרס

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

לרגל יום הזיכרון השיק היום (ראשון) משרד הביטחון אפליקצית "יזכור" בפייסבוק, באמצעותה ניתן להדליק נר לזכר חללי מערכות ישראל. במשרד הביטחון אומרים שמטרת האפליקציה היא לחזק את החיבור הרגשי וההזדהות בין אזרחי ישראל, בעיקר בני הדור הצעיר עם יום הזיכרון הממלכתי ועם הנופלים.

דרך האפליקציה יוכלו הגולשים להקדיש נר אישי ליקיריהם או להדליק נר זיכרון כללי לזכר הנופלים. כמו כן, ניתן יהיה לכתוב הקדשה אישית.

יצוין כי מי שיבחר להדליק נר, הדבר יופיע באופן אוטומטי בעמוד הפייסבוק האישי שלו. בכך נמנעת מהגולש האפשרות להדליק נר באופן פרטי ללא שיתוף אחרים ברשת החברתית. 

את הנרות הראשונים לזכר הנופלים באפליקציה, הדליקו שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ומנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני. שר הביטחון כתב בהקדשתו: "ביום הזיכרון, הזיכרון האישי של כל אחד מאתנו, מצטרף לזיכרון קיבוצי שלנו כחברה ומדינה. נזכור ביום זה את הנופלים למען העם והארץ, גם כדי להיות ראויים לקורבנם".

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הדליק הערב נרות וירטואלים באפליקציה. את הנר הראשון הקדיש לזכרו של אחיו, יוני נתניהו, ואת הנר השני לזכרו של רמי ברעלי, שלמד עמו בבית הספר בירושלים. נתניהו כתב בהקדשתו: "אנחנו כאן בזכות לוחמי ישראל שהתגייסו למאבק על קיומנו, בזכות אלו ששרדו את מערכות ישראל ובזכות אלו שנפלו בהן. אנחנו לא שוכחים אפילו לרגע שאנחנו כאן בזכות הנופלים".

בין מדליקי הנרות גם נשיא המדינה, שמעון פרס, הדליק נר בפייסבוק של משרד הביטחון לזכר חללי מערכות ישראל וכתב: "נזכור ונכבד את זכרם של יקירנו, אשר מלווים את חיינו. איני שוכח לרגע אחד את אלה אשר כל קיומה, בטחונה ותפארתה של ישראל נזקפות לזכותם; את אלה אשר לאורך שישים-וחמש שנות המדינה סוככו עליה בגופם וּבדמם וּברוחם, גוננו על גבולותיה, על ביטחון אזרחיה, על חרותה ועצמאותה. יהי זכרם ברוך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ