רוצים לדעת איך נראים 7 מיליארד בני אדם?

באתר 7BillionWorld הצליחו לאסוף שבעה מיליארד דמויות זעירות על דף אחד. אולי קשה להבחין בכך במסך המחשב, אבל אורכו הוא כ-1.6 ק"מ ורוחבו 250 מטר

אנה בורד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנה בורד

אי פעם תהיתם איך נראים שבעה מיליארד בני אדם במקום אחד? מסתבר שיש אתר שיכול להמחיש לכם בדיוק איך זה נראה. האתר, 7BillionWorld, השלים באחרונה את משימתו, כשהגיע למעין תמונה של שבעה מיליארד אייקונים של אנשים, כאומדן אוכלוסיית העולם, ממוינים לפי צבעים המייצגים את היבשות השונות, בדף אחד.

"אנחנו מאמינים שהאתר המיוחד הזה טומן בחובו משמעויות פילוסופיות, סימבוליות וגם אסתטיות", כותבים יוצרי האתר. "האתר מאפשר לכל אחד בעולם לצפות בו בכל רגע נתון, ולהרגיש שיש לכולנו משהו משותף. שבעה מיליארד בני אדם מוצגים יחדיו בצורה יפה, זו עדות לכך שבכל אחד מאיתנו שוכן אדם, וכולנו חיים כאן יחד על כדור הארץ שלנו".

מאחורי היוזמה עומד הצוות של אתר Worldometers, שמונה ללא הפסקה נתונים מספריים שונים הקשורים לעולם כמו לידות שהתרחשו היום או השנה, מקרי מוות, ונתונים אחרים כמו "כמה ספרים חדשים יצאו לאור השנה בעולם".

אז כמה גדול, פיסית, הדף הזה? "ענק" עונים ב-7BillionWorld. הגודל המדויק תלוי ברזולוצית מסך המחשב, אבל אם נפרוס את 'הדף' במציאות, גובהו יגיע בערך ל-1.6 קילומטרים ורוחבו לכ-250 מטרים. באתר מציינים שסביר להניח שזהו האתר הגדול ביותר ברשת, ולבטח האתר עם הסיבה הטובה ביותר להיות הכי גדול ברשת. הרי הוא צריך להכיל שבעה מילארד אישונים. אם תהיתם איך אתר כה גדול עולה כל כך מהר, ההסבר לכך הוא שהממשק פשוט ואינו שוקל הרבה.

7BillionWorld

האייקונים של האנשים מחולקים בצבעים לפי יבשותיהם, כמו שמופיעים בדגל האולימפיאדה. הצבע השולט באתר הוא צהוב, המסמל את אסיה שכוללת לפי הנתונים המוצגים 4,221,013,428 תושבים. אחריו, הצבע השחור המייצג את אפריקה עם 1,056,035,237 תושבים. אחריהם האמריקאים האדומים, האירופאים שנצבעו כחול ואחרונים, תושבי אוקיאניה המיוצגים בצבע ירוק. אם תרצו לוודא, שהאתר אכן מציג את כל אוכלוסיית העולם ותנסו לספור בעצמם כל אייקון המופיע בדף, הדבר, כך כותבים באתר, יארך יותר מ-110 שנים, וזה בהינתן קצב של 2 אייקונים בשנייה.

ב- 7BillionWorld מתכוונים לפתח את האתר שיצרו ו"למצות את מלוא הפוטנציאל שלו" כהגדרתם, כנראה על ידי איסוף והוספה של מידע. והם מבקשים את עזרת הגולשים בשיתוף רעיונותיהם.

כמה גדול העמוד? הביטו בתרשים הבא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ