אנה בורד

לי להב, אנימטורית בת 27, מצאה עצמה באחרונה מול דילמה שגרתית למדי - איזו מתנה להעניק לבן זוגה, אורן, ליום הולדתו. המתנה שיצרה, לעומת זאת, רחוקה מלהיות שגרתית - סרטון שכולל אוסף של פתיחים לסדרות שאורן אוהב, שזכו לגרסה חדשה, והוקדשו כולם לחתן יום ההולדת, אורן.

כך הפך Mad Mad ל-Mad Oren, כוכבי משפחה בהפרעה הפכו להיות המשפחה האמיתית של אורן, פרייז'ר הוא עכשיו, איך לא, אורן, את כיכר רוקפלר מ'רוק 30' מחליפה אוניברסיטת תל אביב בה למד ובסוף הקליפ המושקע, השקופית שמופיעה בדרך כלל בתום פרק של ה'סימפסונ'ס' הוסבה לברכת יום הולדת.

המתנה האישית בין השניים, שנשואים כבר שלוש שנים, הפכה במהרה ויראלית, עם יותר מ-300 אלף צפיות ביו-טיוב, אין ספור שיתופים בפייסבוק, ואיזכורים באתרים שונים ברחבי העולם ובהם בין היתר חורים ברשת.

"בכנות, זאת הייתה מלחמה", סיפרה ל"הארץ" לי, שהיתה צריכה להתעלות על המתנה שהעניק לה אורן ביום הולדתה, ספר קומיקס בכיכובה, וכך נולד הרעיון לסרטון: "זה היה כדי להחזיר לו על מה שהוא הכין לי. הוא כתב תסריט ואסף את חברי הטובים שציירו כל אחד דף מהקומיקס. זאת הייתה מתנה מדהימה שמאד ריגשה אותי וחשבתי המון זמן מה אני אעשה ליום ההולדת שלו".

אחרי שאורן ראה את הסרטון, הוא הציע להעלות אותו לרשת. "הוא חשב שעוד אנשים יאהבו אותו, אז התחלנו מהפייסבוק ואנשים התחילו לשתף ולעשות לייקים, ואז העלתי אותו גם לאתר The Mary Sue, ומשם זה פשוט התחיל להתגלגל ולהגיע להמון מקומות כמו Reddit" סיפרה לי המופתעת. "בכלל לא ציפינו לזה, בעיקר כי זה סרטון אישי שנראה אישי, יש פה פארודיה על אדם מסויים ולא חשבתי שאנשים שלא מכירים את אורן יתחברו לקליפ".

בהתחלה ניסו בני הזוג לעקוב אחר לעקוב אחר התפשטות הסרטון ברחבי הרשת, אבל בשלב כלשהו, מסבירה לי, זה הפך להיות פשוט בלתי אפשרי.

בין המגיבים הרבים לסרטון באתרים השונים, נשמעות לא מעט טענות של אנשים שהעניקו או קיבלו מתנות מושקעות פחות. אחת המגיבות כתבה ללי שהיא גורמת לכל הנשים להראות רע. מגיב אחר ציין ש"כל מה שאשתך אי פעם קנתה לך ליום ההולדת בטח נראה פתאום ממש מאעפן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ