האתר שיגלה לכם שאתם יותר עשירים ממה שאתם חושבים

globalrichlist מנסה להזכיר למגזינים שסוגדים לשועי עולם את הצד השני של חלוקת העושר. על הדרך, הוא מספק מידע פותח עיניים לכולנו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

כששר האוצר יאיר לפיד, כתב בפייסבוק על ריקי כהן, רבים זעמו על הניתוק שלו מהקשיים האמיתיים של רוב אוכלוסיית ישראל. אתר חדש שעלה לרשת, אולי לא פותר את הבעיות האמיתיות של אף אחד מאיתנו, אבל הוא מאיר באור חדש את המצב של ישראל כולה לעומת שאר העולם.

האתר globalrichlist.com מבקש מהגולשים להזין את פרטיהם ובהם מקום מגוריהם והשכר (השנתי) שלהם. לחלופין תוכלו להזין מידע על הרכוש שברשותם. האתר יגיד לכם באיזה אחוזון אתם עומדים ביחס לשאר העולם. לדוגמא מקבלי שכר מינימום בישראל, העומד על 4,300, ניצבים באחוזון עליון, בקו ה-12.45% מבחינת רמת העושר שלהם ביחס לשאר העולם. ריקי כהן הדמיונית של לפיד ניצבת במקום נהדר וגבוה - באחוזון ה-1.64%. 

האתר, עליו דווח ב-The Next Web אמנם לא בודק פמטרים נוספים כמו מיסוי וכולי, אבל הוא לא נועד לחישובים מדוייקים אלא כדי להעביר ביקורת על רשימות העשירים של מגזינים שונים. חברת Poke London שעומדת מאחוריו סיפרה כי פתיחת האתר נועדה להתבצע סמוך לחשיפת רשימת העשירים ה-25 של הסאנדיי טיימס.

למעשה, הם פתחו את האתר בפעם הראשונה כבר לפני עשר שנים, וסגרו אותו. ואולם כעת הם החליטו לפתוח אותו בשנית עם מנגנון מעודכן ששואב לדבריהם מידע בזמן אמת. בנוסף, הם כללו קישור לתרומות לארגון Care International UK.

שכר מינימום בישראל לפי globalrichlist.com

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ