אתר Reddit התנצל לאחר שפרסם שם של חף מפשע כמעורב בפיגוע בבוסטון

בתמונה שפורסמה באתר הופיע החשוד בביצוע הפיגוע, אך תחתיה נכתב שם של אדם אחר. "אנו מתנצלים מעומק הלב", כתב מנכ"ל אתר הפורמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אתר הפורומים הפופולרי Reddit, התנצל על כך שזיהה באופן שגוי סטודנט ממוצא הודי בתור אחד החשודים בביצוע הפיגוע בבוסטון לפני כשבוע.

באתר פורסמה תמונה שהופצה על ידי השירות החשאי האמריקני, במטרה לתפוס את החשודים, וברדיט ביקשו מהמשתמשים לסייע לזהות את החשודים. באתר נפתח שרשור שכותרתו "מצאו את המפגעים בבוסטון". בשעות אלה נרשמו צפיות רבות לאתר, כשהשיא, 272,000 נרשם עם תפיסתו של ג'והר צארנייב. אחד מהמשתמשים כתב כי מדובר בסוניל טריפאתי, סטודנט מאוניברסיטת בראון שנעדר מאז ה-16 במארס. עוד נטען בפרסום ב-Reddit, כי נחשף שמו של מפגע נוסף בבוסטון. גם לשם זה לא היה כל קשר לאירוע.

מאוחר יותר התברר כי מי שמופיע בתמונה, איננו טריפאתי, אלא ג'והר צארנייב, הסטודנט בן ה-19, שנעצר והואשם כי יחד עם אחיו טמרלאן הניחו שני מטעני חבלה ליד קו הסיום של מרתון בוסטון.

אבל מבחינת משפחתו, הנזק כבר נעשה. שמו הופץ בידי גולשים רבים בטוויטר וברשתות חברתיות, והדף שמפעילה משפחתו בפייסבוק בניסיון למצוא אותו הוצף בתגובות פוגעניות, שבעקבותיהן נאלצה המשפחה להסיר את הדף באופן זמני. אחותו אמרה ל- NBC News  כי " Reddit הוא אחד האתרים המגעילים שקיימים".

אריק מרטין, מנכ"ל Reddit, התנצל בפני משפחתו של הסטודנט שזהותו פורסמה בטעות בתור חשוד, באופן אישי, וגם כתב בבלוג הרשמי של האתר: "צוות האתר ומיליוני הגולשים בו ברחבי העולם, מתנצלים מעומקי ליבם על מה שקרה".

"למרות שהכוונה שלנו היתה טוב ואף אצילית, חלק מהפעילות באתרנו הפכה לציד מכשפות וגרמה למצב מסוכן שבו העלאת השערות התפתחו באופן שלילי מאוד, ופגעו באנשים תמימים", הוסיף מרטין. "כולנו צריכים ללמוד ממה שקרה ולהבטיח שבעתיד נעשה הכל כדי לעזור, אבל לגרום לבעיות ברגעי משבר".

כמו כן, נפתח ברדיט שרשור נוסף בניסיון לסייע למשפחה למצוא את סוניל הנעדר. "אנחנו חייבים למשפחת טריאפתי פרץ של אהבה והתנצלות. גרמנו להם כאב שלא במתכוון. בואו נעזור להם למצוא את בנם", נכתב בראש השרשור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ