עודד ירון

האקרים הצליחו להשתלט היום (שלישי) על אחד מהחשבונות של סוכנות הידיעות אי-פי בטוויטר ולפרסם ציוץ שקרי על פיצוצים בבית הלבן. הפרסום השקרי הוביל לירידה מהירה במדדים שונים כמו הדאו ג'ונס והסטנדרד אנד פורז. קבוצת הצבא האלקטרוני הסורי קיבלה אחריות על הפריצה.

על פי הדיווח השקרי נשמעו שני פיצוצים בבית הלבן והנשיא ברק אובמה נפצע באירוע. זמן קצר לאחר מכן סוכנות הידיעות אי-פי הקפיאה את החשבון. והסבירה כי תוקפים השתלטו על החשבון והם שאחראים על ההודעה השקרית. בעקבות הודעת הסוכנות, המדד שב ועלה.

פול קרופורד, דובר אי-פי, הסביר כי החברה בודקת את הפריצה בשיתוף עם טוויטר. הוא הוסיף כי להשתלטות על החשבון קדמו ניסיונות פישינג שבוצעו נגד סוכנות הידיעות, ובהם ניסו לגנוב סיסמאות ופרטים נוספים. כתבת אי-פי ג'ולי פייס, שנכחה בתדרוך הבית הלבן, הקדימה את דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, בהסבר על הפריצה לחשבון. קרני אישר את הדברים ואמר כי בדיוק נפגש עם הנשיא והוא בריא ושלם.

הפריצה לחשבון של אי-פי היא האחרונה בשרשרת ארוכה של פריצות לחשבונות טוויטר רשמיים. רק היום הודיע ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, בחשבונו כי הוא פורש מתפקידו. גם הודעה זו היתה שקרית ופורסמה בידי פורצים. מפיפ"א נמסר כי החשבון וחשבונות נוספים הקשורים לאיגוד נפרצו.

באוגוסט האחרון פרצו אותם האקרים סורים לחשבון הקשור לסוכנות הידיעות רויטרס ופרסמו דיווחים שקריים. בפברואר השנה נפרץ חשבון הטוויטר של בורגר ראנץ' ופרסמו בו הודעה על מכירת הרשת למקדונלדס. הצבא האלקטרוני הסורי היא קבוצה של תומכי בשאר אסד שהוקמה ב-2011 ופועלת בשנים האחרונות נגד מטרות שונות בעולם, בתמיכה של המשטר. בין היתר היא תקפה בעבר את עיתון הארץ ואת משרד התחבורה.

הצניחה במדד S&P

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ